Жінка-лідерка в громаді-крок до щасливої країни

Ролі жінки та чоловіка визначені у суспільній сфері та соціумі в наш час. Вони постійно змінюються. Частіше, обумовлені культурою або релігією, ці ролі різняться, залежно від місця знаходження та від ...

Додано:
ІСКМ

DSC_0271
Жінка-лідерка в громаді-крок до щасливої країни

Ролі жінки та чоловіка визначені у суспільній сфері та соціумі в наш час. Вони постійно змінюються. Частіше, обумовлені культурою або релігією, ці ролі різняться, залежно від місця знаходження та від тимчасових змін.

DSC_0765

Задля підвищення ролі жінок в громаді, більшої їх впевненості у своїй діяльності/роботі, активізації в суспільному і політичному житті для вирішення гострих проблем своєї соціальної групи, Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) в рамках “Програми сприяння громадській активності “Долучайся!””,  що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні наприкінці 2017 року булорозпочато проект «Залучення через освіту».

Даний проект було спрямовано на розробку та реалізацію комплексної програми навчання, орієнтованої на потреби konf3жінок малих міст і сіл, яка в подальшому буде запропонована для використання районним установам культури. Протягом реалізації проекту були проведені дослідження, круглий стіл, за результатами яких були внесені зміни до навчальної програми, а саме тренінг «Громадянська освіта жінок місцевих громад» для 20 жінок з малих міст та сіл та 20 працівниць закладів культури з усіх регіонів України (тренінги проведено у квітні 2018 року).

З 30 травня по 01 червня 2018 року учасниці програми зібрались у м. Львів на конференції «Можливості закладів культури в громадянській освіті жінок місцевих громад», метою якої було обговорення проблем, змісту, методів і перспектив роботи установ культури з жінками для формування громадянської свідомості жінок і підвищення рівня їх участі в громадській діяльності на місцевому рівні.

Розпочали перший день конференції з панельної дискусії «Роль закладів культури вгромадянській освіті». Учасниці активно брали участь у дискусії, задавали питання, розповідали про досвід та проблеми в своїх громадах. Завершили інтегруючими вправами задля підвищення самовпевненості жінки з позиції лідерки в громаді.

конф4Другого та третього дня конференції учасниці об’єдналися у дві групи, кожна з яких займались паралельно з тренерами. Тренінгові сесії «Методика проведення освітніх заходів» (тренери Олена Кочанова, ГО «Центр інноваційного розвитку «Персона», м. Павлоград, Дніпропетровська область та Леонід Жовтило, ГО «Фонд розвитку ініціативи громади», м. Мала Виска, Кіровоградська область). Робота протягом 3-х сесій була направлена на те, щоб учасниці навчились проводити тренінги, інформацію з яких можна впровадити в свої громади: неформальна громадська освіта і ті прості методи та моменти які тренери використовували на тренінгу. У учасниць була можливість попрактикуватись, щось провести в групах. Тренери роз’яснювали та показували тонкощі, також звернули увагу на те, яким чином збирати людей, які є вимоги до роботи в групі і який результат можна отримати впливаючи на жінок в своїх громадах. Разом з учасницями вони проводили енерджайзери, мозковий штурм та надавали цінні поради.

Тренінгові сесії «Розвиток громадських ініціатив в епоху діджиталізації» (тренер Валерій Луц, діджитал – агентство «Би Феймос Студіо», м. Київ). Сесії передбачали роботу вгрупах та безпосередньо з інтернетом. Валерій розказав про можливості, які сьогодні  надає робота в інтернеті, що сьогодні робиться в Україні завдяки донорам, які є проекти і як їх використовувати на рівні громад, закладів культури, щоб учасниці побачили ці інструменти та мали змогу використати від побутового рівня, до великої користі для громади.

Учасниці проекту «Залучення через освіту» отримали розроблений та апробований гайд тренінгу «Громадянська освіта жінок місцевих громад», який вони зможуть використовувати для проведення заходів з громадянської освіти жінок.

Команда ІСКМ продовжує отримати відгуки від учасниць про захід та проект загалом.

Слідкуйте за новинами ІСКМ про проект та інші програми на сторінці організації мережі Facebook, в групі «Центри місцевої активності»,  а також на сайтах http://www.lac.org.uahttp://www.lacenter.org.ua  


 

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях