Зареєструвати громадське об’єднання можна буде в 100 центрах надання безоплатної правової допомоги
З середини липня зареєструвати громадське формування можна буде не лише в обласних управліннях юстиції, а й у будь-якому із 100 центрів надання безоплатної правової допомоги по всій Україні. Про це ...
Додано:
Громадський Простір
З середини липня зареєструвати громадське формування можна буде не лише в обласних управліннях юстиції, а й у будь-якому із 100 центрів надання безоплатної правової допомоги по всій Україні. Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції.
«Нині, згідно із законодавством, функції з легалізації громадських організацій здійснюють виключно органи юстиції. Разом з партнерами ми напрацювали механізм, який дає можливість нашим громадським формуванням отримати більш доступні умови легалізації. Мною був підписаний наказ про надання повноважень щодо прийняття відповідних документів у 100 центрах безоплатної правової допомоги, які функціонують по всій Україні», – зазначив під час прес-конференції в Кабінеті міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
При цьому він наголосив, що робота з покращення доступу громадськості до реєстрації об’єднань на цьому не зупиниться.
«Ми маємо план до кінця цього року провести всі підготовчі заходи і з наступного року максимально підключити центри надання адміністративних послуг до процесу легалізації громадських формувань. Таких центрів по всій країні понад 700», – додав Міністр юстиції.
Він також повідомив: наразі разом із представниками громадськості триває робота зі створення єдиної прозорої системи реєстрації громадських формувань.
«Нині триває робота над уніфікованою технологічною картою легалізації громадських формувань, яка дасть можливість прибрати зловживання з боку реєстраторів через те, що в кожному регіоні були власні вимоги до тієї чи іншої громадської організації під час її легалізації», – заявив він.
«Наша мета – наряду з максимально простою й прозорою процедурою реєстрації підприємств, створити максимально просту, доступну й прозору процедуру легалізації громадських формувань», – наголосив Павло Петренко.
За словами керівника програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максима Лациби, нині реєстрація громадських формувань здійснюється обласними управліннями юстиції і громадянам дуже незручно їхати до обласного центру, щоб подати документи.
«Ми дуже вдячні Міністру юстиції, який оперативно відреагував на цю ситуацію і підписав наказ, за яким з середини липня 100 центрів правової допомоги мають приймати відповідні документи як фронт-офіси», – сказав він.
Як зареєструвати громадську організацію #online #Kyiv #NGO #реєстрація #prostir_tips https://t.co/zCHj3RpSIg pic.twitter.com/1wW1W9UP1V
— Громадський Простір (@ProstirUa) 5 липня 2016 р.