Законопроєкт “Про медіа” обговорили під час Всеукраїнського Форуму “Україна 30”

9 березня, під час першого дня Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Культура. Медіа. Туризм”, відбулось обговорення законопроєкту “Про медіа”, котрий покликаний оновити українське медійне ...

Додано:
oksana

11032021 media
Законопроєкт “Про медіа” обговорили під час Всеукраїнського Форуму “Україна 30”

9 березня, під час першого дня Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Культура. Медіа. Туризм”, відбулось обговорення законопроєкту “Про медіа”, котрий покликаний оновити українське медійне законодавство відповідно до вимог часу та європейських стандартів.

У панельній дискусії щодо законопроєкту про медіа взяли участь Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, Микита Потураєв, Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Олександр Мартиненко, Генеральний директор агентства «Інтерфакс-Україна», Олена Литвиненко, Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні, Олександр Богуцький, медіаменеджер, Мирослава Гонгадзе, Керівниця і головна редакторка Української служби «Голосу Америки», Тарас Шевченко, Заступник міністра культури та інформаційної політики, Ігор Розкладай, Заступник директора Центру демократії та верховенства права.

Спікери та спікерки висловили свої коментарі та обговорили прийняття сучасного та комплексного законопроєкту, який допоможе встановити зрозумілі правила для традиційних та онлайн-медіа, надасть додаткові гарантії для незалежного функціонування Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також допоможе зміцнити інформаційну безпеку України. За словами Микити Потураєва, Голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, законопроєкт про медіа зараз знаходиться на етапі узгодження позицій всіх зацікавлених сторін, а його розгляд у першому читанні планується наприкінці весни 2021 р.

«Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання наблизити медійне законодавство до ключового стандарту – Директиви про аудіовізуальні медіапослуги протягом 2 років після набуття чинності Угоди. Тобто цей процес мав закінчитися до 1 вересня 2019 року, і тому є вже певні відставання. Також ухвалення нового закону про медіа є одним із зобов’язань України перед Радою Європи ще починаючи з 2005 року, коли Парламентська асамблея Ради Європи закликала Україну забезпечити, щоб нова версія закону про телебачення і радіомовлення відповідала стандартам Ради Європи», – підкреслила Олена Литвиненко, Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні.

Спільний проєкт ЄС та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» у процесі напрацювання законопроєкту “Про медіа” сприяв постійному діалогу Міністерства культури та інформаційної політики, Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, а також українських та міжнародних медіаекспертів, щоб сприяти приведенню законопроєкту у відповідність до європейських стандартів та кращих практик держав-учасниць Ради Європи.

Олена Литвиненко також зазначила, що законопроєкт про медіа потрібно приймати, адже він містить низку позитивних змін. Проте вона також додала, що у нинішній редакції законопроєкту враховані не всі рекомендації експертів Ради Європи. Зокрема це стосується питань лібералізації регулювання онлайн-медіа, встановлення вимог щодо реєстрації, контенту та санкцій, передбачених для друкованих медіа, додаткових гарантій незалежності для функціонування Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення тощо.

Нагадаємо, що одним із завдань проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» є сприяння розробці та ухваленню якісного законопроєкту «Про медіа» відповідно до Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та стандартів Ради Європи. Проєкт надав експертну підтримку українських та міжнародних експертів робочій групі, яка працює над законопроєктом, а також провів серію експертних обговорень різних розділів законопроєкту та навчальних заходів для роз’яснення положень міжнародних стандартів. Проєкт має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку, а також суспільне мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в українському суспільстві.

Слідкуйте за новинами проєкту на Facebook https://www.facebook.com/CoEUPSIS/


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи