Законодавча підтримка: громади можуть створювати місцеві та добровільні пожежні охорони

З початком 2023 року відбулися законодавчі зміни для удосконалення порядку утворення та функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони, посилення соціального захисту їх працівників та ...

Додано:
havrylenkova

c3d2f29873bd9db0174a713f4c9747f9
Законодавча підтримка: громади можуть створювати місцеві та добровільні пожежні охорони

З початком 2023 року відбулися законодавчі зміни для удосконалення порядку утворення та функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони, посилення соціального захисту їх працівників та визначення засад навчання працівників місцевої пожежної охорони та членів добровільної пожежної охорони.

У населених пунктах, в яких відсутні державні пожежно-рятувальні підрозділи, органи місцевого самоврядування за погодженням ДСНС створюють місцеві підрозділи самостійно. Про це розповів Максим Ткач, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Донецькій області.

«Такі пожежно-рятувальні підрозділи створюються для того, щоб залучатися не тільки для гасіння пожеж, а й до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, проведення аварійно-рятувальних робіт», – зазначає Ткач.

За його словами, Закон встановлює, що пожежно-рятувальні підрозділи можуть утворюватися як юридичні особи або як відокремлені підрозділи. Їх працівники поділяються на основних та допоміжних.

«Основні здійснюють гасіння пожеж, проводять аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи. Допоміжні — забезпечують її повсякденну діяльність», — додав керівник Регіонального офісу.

Також важливо, що для основних працівників вводиться вимога проведення обов’язкових медичних оглядів особистого страхування за рахунок коштів відповідних ОМС, які утворили такі підрозділи. Підготовка основних працівників місцевої пожежної охорони здійснюється в закладах освіти ДСНС. Основні працівники, які не пройшли відповідної підготовки, до гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт не допускаються.

«Закон ще раз акцентується на тому, що громади можуть діяти відповідно до Закону України “Про співробітництво територіальних громад” для забезпечення місцевої пожежної охорони. Повноваження щодо координації та контролю за діяльністю пожежно-рятувальних підрозділів покладаються на органи місцевого самоврядування, що утворили такі пожежно-рятувальні підрозділи та ДСНС», — коментує керівник офісу.

За його словами, найближчим часом Кабмін має затвердити Порядок утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи