Захисти захисника. Як фонд “Повернись живим” бореться з пандемією на передовій

Матеріал: Настя Коваль Починали свою роботу з бронежилетів, а згодом переформатувалися на прилади нічного бачення і тепловізори – уже понад шість років фонд “Повернись живим” підтримує військових, ...

Додано:
slava_serhiichuk

90877458_1586977614793003_1578798590388600832_n
Захисти захисника. Як фонд “Повернись живим” бореться з пандемією на передовій

Матеріал: Настя Коваль

 

Починали свою роботу з бронежилетів, а згодом переформатувалися на прилади нічного бачення і тепловізори – уже понад шість років фонд “Повернись живим” підтримує військових, які знаходяться в найгарячіших точках країни. Пандемія Covid-19 змусила фонд частково змінити свою спеціалізацію, щоб встигнути випередити поширення вірусу на передовій. 

“Там на фронті ОК, жодного випадку до сих пір”, – говорить Наталія Калмикова, керівниця військового відділу “Повернись живим”. Вона займається поставками необхідних речей на фронт під час карантину і є однією з тих, завдяки кому вдалося унеможливити поширення Covid-19 на передовій. 

фото з фейсбук-сторінки Наталі

“Коли почався коронавірус ми зрозуміли, що нам треба максимально унеможливити зараження військових на лінії зіткнення. Тоді ми дали запит начальнику медичної служби операції об’єднаних сил, він надав список того, що їм було потрібно, і ми, виходячи з заявленого бюджету, пройшлись по позиціях, що ми змогли замовити”.

Що відправляють на фронт?

Фонд “Повернись живим” функціонує з 2014-го року. Тоді він займався забезпеченням бронежилетами на передовій, але згодом  почали постачати тепловізори та прилади нічного бачення.

фото: “Повернись живим”

Разом з військовими “Повернись живим” робить аналітичні звіти, кампанію по протидії Covid-19 на передовій і в онлайні навчає військових того, як запобігти зараження коронавірусом. 

“Ми налагодили поставку і закупівлю тестів для превентивного тестування і зробили невеликий аналітичний звіт щодо стану медичної системи і практичної готовності саме із Збройними силами України”, – говорить Ольга Семенова, проектний менеджер ініціативи розвитку аналітичних центрів. 

Засоби, які передаються військовим (а це засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби й тести) є відповідної якості й гарантують безпеку військовослужбовців.

“І ще в нас був проект з Міністерством закордонних справ, коли дипломати по всьому світу частину своєї зарплати скинули на окремий рахунок, який ми відкрили. На ці кошти ми закупили 5 тисяч реагентів для плр-тестування для лабораторії міністерства оборони і 1200 захисних костюмів,” – говорить Наталія Калмикова, керівниця військового відділу “Повернись живим”.

Як проходить процес закупівлі?

Дуже важливим для фонду “Повернись живим” є ціна, як говорить Наталія, керівниця військового відділу. У випадку із пандемією Covid-19 фонду вдалося почати закупівлі раніше й уникнути ажіотажу, а також спекулятивних цін:

“Ми почали закупівлі ще трошки раніше ніж почався ажіотаж. Тому що ми використовуємо кошти людей, які надсилають свої останні гроші для військових, тому ми не можемо закуповувати по спекулятивній ціні. І також ми подивилися, що максимально ефективним в ситуації з коронавірусом буде раннє широке тестування, тому  ми домовилися з лабораторією “Діла”, що вони нам з великою знижкою нададуть послугу тестування для військовослужбовців і закупили тисячу таких тестів. І власне наші співробітники разом з медиками з операції об’єднаних сил проїхали по ліній фронту і протестували, набрали мазки тих людей, які були найбільш контактними, ті, хто може бути розповсюджувачем, і потім завезли в лабораторію в Київ”.

фото: “Повернись живим”

Закупівлі засобів індивідуального захисту, засобів для дезінфекції поверхонь рух тривали близько місяця, а вже потім почалися відправки.

“Коли почалася епідемія, ми розуміли, що держава підтягнеться пізніше, тому ми швидко перекрили мінімальні потреби на початок епідемії, щоб міністерство мало час розпочати свої закупівлі. Тобто зараз ми не проводимо закупівлі по медицині, поки що ставимо на паузу, якщо не буде сплеску.”

Чи дотримуються військові карантину? 

Безперечно, так. Про це говорить статистика, яка показує, що з початку пандемії жодного випадку в операції об’єднаних сил. І, безумовно, це є заслуга волонтерів, які випереджають час аби захистити тих, хто захищає нас. 

Ще з минулого року Фонд “Відродження” підтримує їх аналітичний центр. А з початком пандемії ми додатково долучилися міні-грантом в рамках “Людяність і взаємодопомога” до їх проекту з протидії covid-19 серед військових.

#ПрямуємоРазом#MovingForwardTogether#ЛюдяністьВзаємодопомога#StopCoronavirus

Головне зображення: “Повернись живим”

Над матеріалом працювала Настя Коваль


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку