Загальний огляд ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні (січень 2015)
У державний бюджет на 2015 рік на потреби Міністерства соціальної політики для “надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів ...
Додано:
Громадський Простір
У державний бюджет на 2015 рік на потреби Міністерства соціальної політики для “надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” закладено 510 млн гривень.
Слід зазначити, що згідно з соціологічним опитуванням, проведеним Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка, 53,5% громадян не вважають державну допомогу достатньою, а 50,1% вважають, що її потрібно збільшити (протилежної точки зору дотримуються відповідно 46,5% і 49,9%). В цьому плані позиція респондентів є неоднозначною, хоч і переважає думка про необхідність додаткового залучення коштів з боку держави.
З іншого боку, більшість опитаних, а саме 80,8%, вважає, що така допомога не повинна скорочуватися. Слід розуміти, що мова йде не тільки про грошову допомогу, але і про забезпечення ВПО речами першої необхідності, тимчасовим житлом, допомогу з працевлаштуванням і т.д.
До уваги – останній ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД СИТУАЦІЇ З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ В УКРАЇНІ (СІЧЕНЬ 2015), підготовлений командою Центру дослідження суспільства за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” (Україна).
У січні було опубліковано відразу три документи від міжнародних організацій, що стосувалися внутрішньо переміщених осіб. Вперше відповідна частина була включена в щорічний звіт міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch. 27 січня 2015 року Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців опублікувало оновлену Позицію щодо питань міжнародного захисту, пов’язану з подіями в Україні. УВКБ закликало виключити Україну зі списку ’’безпечних країн перебування’’ та звернувся до урядів третіх країн з проханням сприяти громадянам України в продовженні документів, які дають право законного перебування.
Парламентська Асамблея Ради Європи в Резолюції 2028 (2015) звернулася до сторін конфлікту із закликом поважати права внутрішньо переміщених осіб, вжити заходів для надання їм можливості безпечно покинути зону ведення бойових дій. Резолюція закликає українську сторону сприяти попередженню випадків дискримінації ВПО, розслідувати порушення їхніх прав та спростити бюрократичні процедури, особливо ті, які перешкоджають наданню міжнародної гуманітарної допомоги.
Джерело : Центр Дослідження Суспільства