Заборгованість з виплат державної допомоги: допомога ВПО

Друзі, не дивлячись на енергетичні проблеми в країні, наша юридична приймальня продовжує працювати! Наталія, переселенка з Луганської області, на початку листопада звернулась до нашого юриста Юрий ...

1
Заборгованість з виплат державної допомоги: допомога ВПО
Друзі, не дивлячись на енергетичні проблеми в країні, наша юридична приймальня продовжує працювати!
 
Наталія, переселенка з Луганської області, на початку листопада звернулась до нашого юриста Юрий Феленко з питанням наявної заборгованості з виплат державної допомоги для ВПО починаючи з травня 2022 року. Завдяки отриманої консультації вона звернулася з необхідною заявою до відділу праці та соціального захисту населення у м. Тернопіль. На цей час, Наталія вже отримала гарантовані державою соціальну допомогу за 3 місяці цього року.
 
Трохи законодавства:
Допомога для внутрішньо переміщених осіб з державного бюджету надається відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332.
 
Починаючи з травня 2022 року така допомога надається ВПО:
- які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)
- ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
 
Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрації (Наказ № 75 від 25.04.2022 р.).
 
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.
Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.
Розмір допомоги для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць, для інших осіб – 2000 гривень на місяць.
 
Куди можна звертатися у разі виникнення подібних проблем:
- Департамент соціального захисту населення Тернопільської ОДА, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел.: (03548) 2 39 99 www.sobes-ter.gov.ua/
- Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Лисенка, 8, тел.: (0352) 23 66 04, (0352) 23 56 70, https://ternopilcity.gov.ua/…/upravlinnya…/4813.html
- Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації, м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 14, (1 поверх) (0352) 53 25 03
- Мінреінтеграції на телефони гарячої лінії з кризових питань 15-48;
- Уповноважений з питань внутрішньо переміщених осіб066 813-62-39, 0 800 750 107.
 
«Державна допомога внутрішньо переміщеним особам виплачується тричі на місяць: На 3-й, 12-й і 23-й, але виплати здійснюються раз на місяць. Якщо є затримки і платежі не набудуть більше місяця – це технічні проблеми, які необхідно вирішити якомога швидше», – таке роз’яснення оприлюднило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
 
Крім цього, можна надсилати повідомлення у месенджери та коментарі під дописами на офіційних сторінках відомств у соціальних мережах.
Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук наголосила, що влада реагує на будь-який формат звернень. В Уряді працює ціла група: Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінреінтеграції, яка розв’язує такі проблеми.
 
Нагадуємо, як завжди за правовою допомогою ви можете звернутися до нас!
 
Отримати безкоштовну допомогу можна онлайн та телефоном, а також звернувшись до нас з особистим візитом.
Графік роботи пункту надання правової допомоги та інформаційної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у Тернопільській області:
- Години прийому: 10:00 – 14:00
- Дні прийому: понеділок – п’ятниця
- Телефон: 066 30 22 771
 
Особисту консультацію можна отримати за адресою: м. Тернопіль, вул. Тарнавського 7А (понеділок), вул. Текстильна 28, оф. 1 (вівторок-п’ятниця).
 
Також в рамках діяльності Ukrainian Coalition for Legal Aid працює єдина інформаційна “гаряча лінія” з питань, пов’язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти “гарячої лінії” доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*
 
Віримо в перемогу України!
Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.
 
*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів
 
Віримо в ЗСУ та нашим енергетикам!


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії