З початку року в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова – ІМІ

За п’ять місяців 2018 року експерти ІМІ зафіксували загалом по Україні 117 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше ...

журналіст
З початку року в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова – ІМІ

За п’ять місяців 2018 року експерти ІМІ зафіксували загалом по Україні 117 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше таких випадків (101). Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

До трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози і залякування журналістів.

Найбільшу кількість порушень за п’ять місяців 2018 року було зафіксовано в категорії “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” – 53 (за аналогічний період 2017 року – 34 випадки). Різке зростання в категорії “перешкоджання” експерти ІМІ зафіксували у 2018 році в лютому – 18 випадків та у травні – 12.

Другу позицію посіла категорія “побиття та напади” – 14у 2017 році ця категорія посідала лише четверту позицію з 7 випадками.

Цього року погрози посіли третє місце – 13 випадків (за аналогічний період минулого року погрози були на тому ж місці з 15 випадками).

Водночас із початку року ІМІ зафіксував зменшення випадків обмеження доступу до публічної інформації. Зокрема, експерти ІМІ зафіксували 9 таких випадків. Ця категорія посіла цьогоріч четверту позицію, за той же період 2017 року ця категорія посідала другу позицію з 16 випадками.

Лідером з порушень прав журналістів з початку року став Київ з областю (54 випадки).

Далі йдуть Миколаївщина (7 випадків) та Одещина (5 випадків). В інших регіонах зафіксовано по чотири випадки, по три, два та одному випадку.

Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція є стійкою з минулого року.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями