З наступного тижня запрацює портал громадського обговорення законопроектів на сайті ВРУ

На офіційному веб-сайті Верховної Ради незабаром запрацює Портал громадського обговорення законопроектів, створений на виконання рекомендацій Місії Європарламенту з оцінки потреб ВР. Про це ...

pic_23
З наступного тижня запрацює портал громадського обговорення законопроектів на сайті ВРУ

На офіційному веб-сайті Верховної Ради незабаром запрацює Портал громадського обговорення законопроектів, створений на виконання рекомендацій Місії Європарламенту з оцінки потреб ВР.

Про це  розповів директор Програми USAID РАДА Ігор Когут: “Ми пропонуємо портал громадського обговорення законопроектів. Не зайве буде зазначити, що цьому ресурсу відведено окреме місце в дорожній карті реформ, котра була запропонована Місією Європарламенту та з оцінки потреб Верховної Ради України”.

У свою чергу, директор Регіональної місії USAID Сюзан Фрітц підкреслила, що новостворена інформаційна платформа дозволить долучити громадян України до законодавчого процесу.

При цьому вона нагадала, що однією з ключових функцій будь-якого парламенту є саме слухання і представлення парламентаріями своїх виборців. “Це дасть українцям можливість коментувати законопроекти, комунікувати із законодавцями”,- пояснила Фрітц важливість запровадження відповідного порталу.Керівник управління комп’ютеризованих систем ВР Олексій Сидоренко розповів, що в тестовому режимі Портал громадського обговорення законопроектів планується запустити на головній сторінці офіційного сайту парламенту вже з наступного тижня. За його словами, основною метою порталу є забезпечення ефективної комунікації між суб’єктами законотворчої ініціативи та громадянами, державними і недержавними організаціями, тобто всіма зацікавленими сторонами у ході написання законопроектів. Він підкреслив, що цей інформаційний ресурс дозволить громадянам заздалегідь ознайомитися з законопроектами, що мають бути винесені на обговорення Верховної Ради, і знаходяться на розгляді профільних комітетів, та взяти участь в їх обговоренні.

Народна депутатка Світлана Заліщук на своїй сторінці у Фейсбук зауважила, що залишається питання, наскільки активно цей інструмент зможуть використовувати громадяни. “Треба визнати, що, наприклад, петиції на сайті ВРУ поки не працюють через недостатню зацікавленість користувачів. Деякі інструменти робимо для майбутнього”.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу