У Полтаві волонтери розповідають про історію міста

У Полтаві всьоме розпочався проект “Ровесники – ровесникам: Меморіал Слави”. Його організатори – команда волонтерів школи "Паросток". Формат проекту простий: школярі досліджують долі тих, хто поліг ...

Додано:
Elena Kramareva

IMG-c2a48110a8e0da0328cb766a6294a711-V
У Полтаві волонтери розповідають про історію міста

У Полтаві всьоме розпочався проект “Ровесники – ровесникам: Меморіал Слави”. Його організатори – команда волонтерів школи “Паросток”. Формат проекту простий: школярі досліджують долі тих, хто поліг за Полтаву в роки Другої світової війни і похований в братських могилах Меморіалу Солдатської Слави. А потім розповідають своїм ровесникам з інших шкіл. Пошукова робота триває протягом року, крок за кроком волонтери дізнаються про долі героїв Другої світової.

«Ми працюємо в архівах і з відкритими джерелами, але не все в наших силах. Часто буває, що лишилося тільки ім’я на пам’ятній стелі, а є ті, від кого не лишилося навіть імен – невідомі солдати. Всі вони герої,  тож ми продовжуємо пошук. Це важливо, пам’ятати подвиг прадідів», – вважає один із лідерів проекту, одинадцятикласник Андрій Заболотніков. 

«Прикро дивитися, як Меморіал перетворюється для декого на місце, де можна повеселитися, погратися, навіть випити. Наш проект спрямований на те, щоб зменшити кількість таких людей. Тому ми розповідамо історії життя героїв, які поховані тут. І ми завжди бачимо, як ставлення змінюється», – ділиться волонтер проекту Олександр Супрунець.

Цими днями учні полтавських шкіл дізналися про медсестру Леніну Варшавську, про керівників полтавського підпілля Степана Кондратенка та Григорія Яценка, про журналістів Петра Лідова і Сергія Струннікова, які висвітлювали операцію «Френтік» і загинули під час бомбардування полтавського аеродрому. А ще про командирів Олесія Зигіна і Василя Балакіна, Миколу Кучеренка та інших, про кого вдалося дізнатися пошуковцям.

Не раз до таких екскурсій приєднуються і дорослі слухачі, ті, кого цікавить історія рідного міста. Щороку школярі «Паростка» проводять більше десяти екскурсій, гуртуючи молодь навколо ідеї пам’яті.

 
 
 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи