Юристи допомогли отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченій родині з Харківщини

До юриста ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” - звернулася мешканка м. Люботин, – Олена М. з питанням допомоги малозабезпеченим сім’ям.Особливістю цього випадку стало те, що у  Олени ...

Додано:
idrh.kh

2
Юристи допомогли отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченій родині з Харківщини

До юриста ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” – звернулася мешканка м. Люботин, – Олена М. з питанням допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Особливістю цього випадку стало те, що у  Олени троє дітей яких вона виховує без чоловіка, зараз опинилась без роботи та в складних життєвих умовах, тобто питанням Олени є на яку саме допомогу вона може розраховувати та які доходи враховуються при розрахунку допомоги.

Юрист ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини”  пояснив, що у статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 року № 1768-III, вказано, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Процедура отримання зазначеної допомоги визначена в Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.  При отриманні цієї допомоги необхідно врахувати той факт, що її розмір визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом. Відповідно, саме від значень вказаних величин напряму залежить те, скільки потенційно особа може отримати допомоги в грошовому еквіваленті.

При цьому до стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Сам рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється з огляду на можливості Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік. А для громадян, які одержали статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, прожитковий мінімум збільшується на 20 %.

Середньомісячний сукупний дохід обчислюється з урахуванням таких видів доходів:

  • заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
  • грошове забезпечення військовослужбовців;
  • пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
  • стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);
  • соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі утворення) рад (далі – органи соціального захисту населення), у тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
  • допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
  • грошові перекази, отримані із-за кордону;
  • дивіденди від цінних паперів;
  • інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Таким чином після отримання консультації від юриста, пані Олена зібрала документи та звернулась в управління праці та соціального захисту населення для отримання допомоги, на що отримала позитивну відповідь. Працівники управління надали ще консультацію стосовно допомоги від міжнародних організацій, які опікуються людьми в скрутному стані, після чого пані Олена отримала ще допомогу від міжнародної організації ПРООН.

Проєкт впроваджується  ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

 

 

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне