Юрист БПД захистив трудові права клієнта

Чоловікові з вадами зору юрист Полтавського місцевого центру з надання БВПД допоміг стягнути заборгованість по виплаті заробітної плати при звільненні та моральну компенсацію.У серпні 2019 року до ...

images
Юрист БПД захистив трудові права клієнта

Чоловікові з вадами зору юрист Полтавського місцевого центру з надання БВПД допоміг стягнути заборгованість по виплаті заробітної плати при звільненні та моральну компенсацію.

У серпні 2019 року до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин К., який розповів, що півтора року знаходився у трудових відносинах з Лубенським колективним учбово-виробничим підприємством Полтавського учбово-виробничого об`єднання Українського товариства сліпих. У травні 2019 року він був звільнений з роботи на підставі п.1 ст. 36 Кодексу Законів про працю (далі – КЗпП України) за угодою сторін. Однак, в день звільнення підприємство письмово не повідомило чоловіка про нараховані суми належні при звільненні та не здійснило виплату розрахункових коштів. Громадянин К. зазначив, що з дати звільнення минув тривалий час, за який він постійно очікував кошти, які заробив власною працею на підприємстві. Крім того зважаючи на інвалідність по зору з дитинства чоловік міг спілкуватися з бухгалтером виключно у телефонному режимі, можливості проїзду до місця колишньої роботи не мав, відвідував спеціалізовані установи у пошуках справедливості за захистом порушених трудових прав. Все це спричиняє йому фізичні та моральні страждання, які проявилися у постійних головних болях та безсонні.

Представляти інтереси чоловіка було призначено начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Юрія Ночовного, який вивчивши наявні в клієнта матеріали, підготував позов до Октябрського районного суду міста Полтави (за місцем проживання позивача) про стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати при звільненні та моральну компенсацію.

Фахівець безоплатної правової допомоги Юрій Ночовний обґрунтував що порушення права громадянина К. на отримання заробітної плати та невиплату її при звільненні та протягом більше як півроку після звільнення (станом на час розгляду справи) призвело до моральних страждань, втрату клієнтом нормальних життєвих зв`язків, вимагало від чоловіка додаткових зусиль для організації свого життя. Він звертався до Управління Держпраці у Полтавській області, звертався до лікаря та проходив обстеження, бо у зв`язку із порушенням нормальних життєвих умов мав певні проблеми зі здоров`ям.

Октябрський районний суд м. Полтави визнав оцінений розмір спричиненої моральної шкоди доведеним, співмірним та розумним розміром виходячи з того, що правовідносини між позивачем та відповідачем розглядалися в площині працівник роботодавець і стосувалися гарантій на оплату праці працівника.

Відповідно до статті 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Відповідно до пункту 13 Постанови Пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», визначено, що судам необхідно враховувати, що відповідно до статті 237-1КЗпП за наявності порушення прав працівника у сфері трудових відносин (зокрема невиплати належних йому грошових сум, тощо), яке призвело до його моральних страждань,втрати нормальних життєвих зв`язків чи вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя, обов`язок по відшкодуванню моральної (немайнової) шкоди покладається на власника або уповноважений ним орган незалежно від форми власності,виду діяльності чи галузевої належності.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши думку позивача та доводи юриста Полтавського місцевого центру з надання БВПД, прийняв рішення стягнути з Лубенського колективного учбово-виробничого об`єднання Українського товариства сліпих заборгованість по виплаті заробітної плати при звільненні і сплатити чоловікові компенсацію за фізичні та моральні страждання.

Незважаючи на всі об’єктивні та суб’єктивні перепони, які трапилися у житті громадянина К., за допомогою фахівців безоплатної правової допомоги чоловіку вдалося відстояти свої порушені трудові права.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

  • написавши на нашу електронну пошту: [email protected]
  • зателефонувавши на номери: (0532) 56-02-88; (050)561-77-46; (068) 502-26-54
  • необхідні документи також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Правову допомогу можна отримати дистанційно:

  • зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
  • поставити питання в повідомленні на електронну адресу центру бюро правової допомоги [email protected]
  • поставити запитання в месенджер фейсбук-сторінки системи БПД https://ru-ru.facebook.com/2poltavalegalaid
  • написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.
  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
  • прочитати правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах