«Youth in action» по-українськи, або коли молодь буде ходити на вибори?

Нещодавно у Луцьку Спілкою громадських організацій «Молодіжна платформа» було розпочато грандіозний проект, спрямований на створення цілої загальноміської системи громадянської освіти. Інститут ...

Youth in action
«Youth in action» по-українськи, або коли молодь буде ходити на вибори?

Нещодавно у Луцьку Спілкою громадських організацій «Молодіжна платформа» було розпочато грандіозний проект, спрямований на створення цілої загальноміської системи громадянської освіти. Інститут Політико-Інформаційних Досліджень  не побоявся і миттєво дав згоду долучитися до цього проекту в якості партнера.

Необхідність розробки та реалізації такого проекту саме сьогодні пояснюється вкрай низьким рівнем залученості молоді до системної роботи щодо розвитку громадянського суспільства (десь тут і низький рівень включеності в політичні процеси). Адже відповідно до результатів дослідження «Молодь України 2015», проведеним на замовлення Міністерства молоді та спорту України, лише 2% молодих людей нашої країни є членами молодіжних об’єднань, а участь у голосуванні на виборах беруть ледве кожен десятий українець у віці 18-25 років. Тому ми і вирішили вкласти сили у виправлення цієї ситуації, створивши ігрову систему громадянської активності та навчання.

Проект є концептуальною розробкою для тривалого і масштабного задіяння і навчання молоді, змагання молодіжних лідерів та ініціатив. Особливістю проекту є застосування ігрових технологій, ми бо ж усі знаємо, що люди люблять гратись…

У січні відбулася перша триденна тренінг-сесія, де від провідних лекторів Луцька та Києва, а також волонтерів Корпусу Миру молодь Луцька дізналася багато цікавого про командобудування та мотивацію; роботу зі ЗМІ, SMM та PR організації; те як організувати громадську акцію, працювати з владою та захищати свої інтереси; що таке волонтерство, управління часом, розробка та управління проектом та багато іншого. Все це виросло у 2 міські проекти, які ми за презентуємо згодом.

4

«Молодь в дії» – це не просто іще один проект по активізації і навчанню молоді базовим аспектам громадської діяльності. В перспективі проект має перерости в загальноміську систему громадянської освіти молодого покоління. Все це загортається в постійно діючий ігровий квест, щоб було не тільки корисно але й цікаво. Думаю, що 30-40 класних молодіжних проектів на виході щороку – це буде непоганий результат для Луцька. А громадянська активність – це і громадянська відповідальність», – коментує програмний директор ІПІДу Михайло Войтович, який під час першої тренінг-сесії розповідав про важливість розвитку емоційного інтелекту, начав правильно управляти власними часовими ресурсами, а також посвятив у таємниці проектного менеджменту.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»