Яким є евакуйований українець в очах художника?

Харківський художник Олег Винник (Винник-Штеп) працює здебільшого над портретом і пейзажем. Працює в різних техніках, з різними матеріалами і надихається дуже різними речами.На його сторінці у ...

Додано:
Viktoria_T

IMG_0838 (1)
Яким є евакуйований українець в очах художника?

Харківський художник Олег Винник (Винник-Штеп) працює здебільшого над портретом і пейзажем. Працює в різних техніках, з різними матеріалами і надихається дуже різними речами.

На його сторінці у Facebook ти ніби на екскурсії. Діапазон тут на будь-який настрій – від текстильних гусей (тих, що у бабусі) до мегаеротичних «Оголених в натурі».

Картини, які вийшли з-під пензля Олега під час Артрезиденції «Аура міста», об’єднані темою евакуації, яку спровокувала війна.

 «Евакуйований стає настороженим, уважним, у ньому прокидаються прадавні програми виживання, самозбереження. Він пильно вдивляється в оточуючий світ, кожна частинка його тіла, розуму, свідомості збирає інформацію. Конче необхідно приймати адекватні рішення. В моїх роботах це проявляється в образі чоловіка, що дивиться одночасно на всі чотири сторони світу. В ці складні часи він бачить, чує, відчуває, сканує оточуюче довкілля з надлюдськими здібностями. Його чуттєвість надприродна. Його підсвідомість, його власні ангели дають суттєві підказки, як краще діяти в тій чи іншій ситуації», – таким є евакуйований українець в очах художника.

 І його роботи, написані на цю тематику, підводять до висновку: «…Народжується тихенька надія, що все буде добре, що Перемога не за горами, і що повернення додому – то лише питання часу».

Олег не лише працює як художник, але й активно викладає, передаючи учням як свою майстерність, так і небанальний погляд на світ і мистецтво.

Що ж стосується його власної освіти – Олег Винник закінчив Харківське державне художнє училище у 1989 році, згодом навчався у Харківському художньо-промисловому інституті (станковий живопис).

Працює у творчій майстерні «Майстерня братів. Олег та Олександр Винники»,  заснованій у 2006 році.

Є представником творчого об’єднання «Інсайт».

***

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями