Який з держорганів є лідером за відкритістю даних — дослідження Мінцифри

Україна займає лідерські позиції за темпами розвитку сфери відкритих даних у Європі. Серед держорганів лідер відкриття даних — Державна податкова служба. А також Антимонопольний комітет, Державна ...

Додано:
Tetiana Kravchuk

дослідження рівня реалізації розпорядниками інформації політики відкритих даних
Який з держорганів є лідером за відкритістю даних — дослідження Мінцифри

Україна займає лідерські позиції за темпами розвитку сфери відкритих даних у Європі. Серед держорганів лідер відкриття даних — Державна податкова служба. А також Антимонопольний комітет, Державна митна служба, Офіс Генерального прокурора, Міністерство освіти та науки. А серед міст — найкращий рівень реалізації політики відкритих даних у Харкові, Маріуполі, Хмельницькому, Тернополі та Львові. 

Такі дані дослідження, яке провело Міністерство цифрової трансформації разом із проєктом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». У звіті “Оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації у 2020 році” проаналізували рівень відкритості даних у містах та органах державної влади.

Для того, щоб моніторити рівень відкриття даних держорганами та містами, вони щорічно подають Мінцифрі картку оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних. У дослідженні оцінили 56 органів державної влади та 81 місто за 2020 рік. 

Серед основних критеріїв оцінки: 

  • потенціал оброблення та аналізу відкритих даних;
  • якість оприлюднених наборів даних;
  • залучення користувачів до процесу оприлюднення;
  • оцінка впливу оприлюднених наборів відкритих даних.

Відкриті дані допомагають контролювати роботу органів влади та мають значний антикорупційний потенціал. Фінансова звітність, інформація про бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, де плануються ремонтні роботи, — ці дані є в держави, вони можуть бути корисними для людей, а тому мають бути відкритими. Більше відкритих даних — більше зручних і якісних послуг для людей. 

Дослідження стимулюватиме якісну конкуренцію між розпорядниками відкритих даних та допоможе обмінюватися досвідом і провідними практиками.

З аналітичним звітом можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3oOIDFl 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями