Який досвід варто переймати українським громадам?

У середу 6-го вересня у місті Хоростків (Тернопільська обл.) відбувся семінар на тему «Новітні інструменти розвитку сучасного міста».На запрошення організатора заходу, секретаря Хоростківської ...

Додано:
taras.koctenko

IMG_0537
Який досвід варто переймати українським громадам?

У середу 6-го вересня у місті Хоростків (Тернопільська обл.) відбувся семінар на тему «Новітні інструменти розвитку сучасного міста».

IMG_0631На запрошення організатора заходу, секретаря Хоростківської міської ради Любомира Лівеля, тренерами семінару виступили представники громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” (ЦРГ) та Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України (ТРВ АМУ).

Розпочався захід з вітального слова Любомира Лівеля, який розповів про зміни, що чекають на мешканців після об’єднання у громаду. Секретар міської ради наголосив, що громада буде розвиватись ефективно лише у випадку активній позиції кожного мешканця, відкритості роботи влади та співпраці влади і громадськості.

IMG_0587Керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, консультант Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Максим Черкашин передав вітальні слова від виконавчого директора ТРВ АМУ Ігоря Гірчака та запевнив, що Асоціація й надалі всіляко підтримуватиме громади та відстоюватиме інтереси органів місцевого самоврядування на усіх рівнях. У своїй презентації Максим Володимирович розповів про використання новітніх технологій та залучення громади до управління муніципалітетом на прикладі Тернопільської міської ради.

Продовжила тренінг волонтерка Корпусу Миру, експерт з економічного розвитку громад Мері Фасано. Вона детально розповіла про механізми та інструменти, які використовує влада для підтримки місцевого бізнесу і ініціатив активістів. Особливу увагу пані Фасано акцентувала на творчі ініціативи мешканців, що переростають з часом у великі проекти, які залучають туристів та інвестиції у громаду.

IMG_0616Менеджер ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Марія Іщенко розповіла учасникам про інструменти участі громади у прийняті рішень місцевою владою. Пані Іщенко наголосила, що недостатньо лише прийняти положення про Громадські слухання, Місцеві ініціативи чи організувати роботу дорадчо-консультативного органу. Важливо навчити громаду ефективно користуватись зазначеними інструментами.

IMG_0572Підбив підсумки тренінгу секретар міської ради Любомир Лівель. Він розповів про інструменти, які вже впровадженні та діють у Хоростківській міській раді. Секретар ради подякував усім активним мешканцям громади, які прийшли на захід та тренерам і запевнив, що Хоростківецька громада й надалі буде запроваджувати новітні інструменти управління муніципалітетом.

29 жовтня відбудуться перші вибори до Хоросткіської міської об’єднаної громади.

IMG_0649


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії