Якої допомоги потребують постраждалі від війни?

Вже майже чотири місяці в 11 областях України працюють мультидисциплінарні мобільні команди, що надають комплексну підтримку постраждалим від війни. Шляхом особистих, телефонних та відеоконсультацій ...

Додано:
healthrightorgua

изображение_viber_2022-07-20_12-44-53-972
Якої допомоги потребують постраждалі від війни?

Вже майже чотири місяці в 11 областях України працюють мультидисциплінарні мобільні команди, що надають комплексну підтримку постраждалим від війни. Шляхом особистих, телефонних та відеоконсультацій послугами 50 мобільних команд вже скористалося більш як 93 тисячі людей. 

З якими запитами найчастіше звертаються постраждалі та які виклики постають перед фахівцями поділились члени Львівської міської мобільної команди.

«Тематика звернень наших клієнтів залежить від того, скільки людина живе у новому місті, а також від локації, де працює наша команда», коментує керівниця команди Неля Бєляєва. «Наприклад, коли ми надаємо допомогу при мобільних точках СПІЛЬНО від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), отримуємо більше запитів щодо дітей. Батьки приводять малечу на захід, а самі ставлять питання щодо того, як підтримати емоційний стан дитини, куди відправити, поки дорослі зайняті відновленням документів тощо. Натомість коли ми працюємо при координаційному центрі, куди люди потрапляють одразу після евакуаційного поїзда частіше потрібна перша психологічна допомога, тимчасове розміщення, оформлення статусу внутрішньо переміщених осіб».

Завдяки тому, що до складу мобільних команд входять психолог, соціальний працівник, юрист та медик, за одне звернення людина може закрити одразу кілька нагальних питань. Серед послуг, які можуть отримати клієнти команди: 

  • екстрений виїзд фахівців до постраждалих на власному авто;
  • надання першої психологічної допомоги та психологічної підтримки;
  • юридичне консультування;
  • соціальна підтримка та соціальне обслуговування;
  • медична допомога (консультування, онлайн зв’язок з лікарями, перенаправлення до інших фахівців);
  • надання гуманітарних наборів та інформаційних матеріалів. 

«За період нашої роботи вже помітна зміна у потребах людей. Якщо раніше часто цікавилися можливістю виїхати за кордон, специфікою статусу біженця то зараз переважають соціально-побутові питання. А люди, які у березні поселилися в місцеві школи, тепер шукають постійне житло, цікавляться працевлаштуванням. На жаль, починає більшати і звернень щодо домашнього насильства ми пов’язуємо це з економічними труднощами та пережитими травматичними подіями», говорить психолог команди Юрій. 

Залежно від запиту, допомога клієнту може не обмежуватися однією зустріччю нерідко постраждалі звертаються за повторними консультаціями, або ж підтримують подальший зв’язок з командою у месенджерах. 

Фахівчиня з соціальної роботи Анастасія ділиться: попри те, що більшість переселенців звертаються з подібними проблемами, кожна історія унікальна. 

«Наприклад, нещодавно довелося працювати з жінкою, котра не мала реєстрації у місті, з якого приїхала а тому не могла оформити статус ВПО. Довелося шукати підтвердження досить неочевидними способами: зв’язуватися з сусідами, що виступили б свідками, звертатися до медичних записів, які вели у місцевій лікарні, збирати фотодокази. Зрештою, нам все вдалося».  

Наразі 50 мультидисциплінарних мобільних команд працюють у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. 

Проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди» реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у межах СПІЛЬНО — програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році