Якісні дороги та самоврядування: узагальнення результатів медіацій Березанської ОТГ

24 представники місцевого самоврядування Березанської селищної ОТГ та громадськості на круглому столі, що відбувся 30 жовтня у приміщенні селищної ради, дійшли спільного висновку, що найбільш болючим ...

Додано:
frgn

76697385_234773104166239_6346798259926728704_n
Якісні дороги та самоврядування: узагальнення результатів медіацій Березанської ОТГ

24 представники місцевого самоврядування Березанської селищної ОТГ та громадськості на круглому столі, що відбувся 30 жовтня у приміщенні селищної ради, дійшли спільного висновку, що найбільш болючим питанням для мешканців є якість трьох пріоритетних доріг громади, які наразі перебувають на балансі Миколаївської облдержадміністрації: Василівка-Вікторівка та Одеса-Новоазовськ до с. Андрієво-Зорине і с. Матіясове.

Для вирішення цього питання за рекомендацією #ГромадськоїПрефектури необхідно здійснити три кроки:

  • налагодити належне врядування та запровадити антикорупційні механізми у самій громаді; 
  • пройти 10 кроків з запровадження фінансового механізму якісного утримання доріг загального користування обласного значення на засадах партнерства з Миколаївською ОДА та регіональним підрозділом державної служби автомобільних доріг (САД);
  • виконати завдання дорожньої реформи, передавши дороги загального користування на баланс ОТГ з механізмами співфінансування та системою контролю якості.

Спільну позицію учасників заходу щодо рецептів “лікування” якості доріг презентують 1 листопада 2019 року на обласній нараді голови Миколаївської ОДА з головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами, головами ОТГ з актуальних соціально-економічних питань розвитку області та питань децентралізації.

Учасники заходу погодились з рекомендаціями громадського аудиту ефективності розпорядників коштів по утриманню автомобільних доріг у ОТГ Березанщини та пакетом місцевих нормативно-правових актів, що спрямовані на запровадження антикорупційної політики у Березанської ОТГ, що запропонував ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (Аналітична записка, Презентація громадського аудиту, Антикорупційний пакет місцевих НПА).

Відкриваючи захід, директор ФРММ Михайло Золотухін підбив підсумки медіацій у 4-х старостинських округах Березанській ОТГ: «Усі учасники серії визначили, що якість доріг між селам Березанщини є ключовим питанням для виживання сіл. Без доріг не буде хорошої медицини, освіти та спроможних ОТГ…» .

Березанський селищний голова Валерій Хоміцький погодився з висновками серії медіацій та запросив присутніх депутатів, старост до конструктивного діалогу та сприйняття результатів громадського аудиту. Заступник голови Березанській районної ради Олексій Сидорчук зазначив: «Найбільш болючим питанням є якість трьох пріоритетних доріг громади, які наразі знаходяться на балансі Миколаївської облдержадміністрації: Василівка-Вікторівка, від траси Одеса-Новоазовськ до села Андрієво-Зорине, від траси Одеса-Новоазовська до села Матіясове. Саме на вирішення цього питання потрібно звернути увагу»

З приводу якості згаданих ділянок доріг точилися запеклі дискусії щодо повноважень громади впроваджувати заходи по ремонту доріг та контролю за якістю їх виконання, рецепти “лікування хвороб” якості доріг, подальші спільні кроки по запровадженню належного врядування в ОТГ та реалізації завдань реформи дорожньої галузі на Миколаївщині. На всі питання дала відповідь експертка ФРММ та методистка #ГромадськоїПрефектури Тетяна Золотухіна. Вона презентувала результати громадського аудиту та пояснила, яким чином зробити згадані три кроки.

На круглому столі найчисельнішою та найактивнішою групою були 9 депутатів Березанської ОТГ: Ігор ХоданРаїса БоднарІван ІрзаНаталія Клищенко (смт. Березанка);  Галина Чернеженко (с. Андріївка і с. Попільне); Олександр Сивун і Людмила Сова (с. Калинівка); Олександр Панасенко (с. Калабатине); Ірина Дронюк (с. Лимани), Олексій Лозенко (с. Андрієво-Зорине Матіясівського старостинського округу). На жаль, не були присутні депутати селищної ради, обрані від Василівки, Михайлівки, Новоселівки, замість депутата від Вікторівки були присутні активні жителі цього села, а також активісти ГО “ЕКО Березань“. Після завершення круглого столу більшість його учасників продовжили діалог за дружньою кавою у приміщенні ГО “ЕКО Березань”.

УЗАГАЛЬНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ МЕДІАЦІЇ  30 ЖОВТНЯ за участі начальника відділу Миколаївського місцевого центру БВПД Вікторії Царьової:

Проблемні питання, які розглядались під час круглого столу Шляхи вирішення
 
  1. Відсутність обслуговування/ремонту доріг обласного значення в напрямку с. Матіясове, с. Андрієво-Зорене, с. Лимани та с. Вікторівка може призвести до:
  • неможливості підвезення учнів до опірних шкіл;
  • неможливості перевезені мешканців села до Березанської ОТГ та м. Миколаєва;
  • неможливості приїзду карети швидкої допомоги до сіл. 
  1. Затвердження програми розвитку автодоріг Березанської ОТГ
  2. Розробка та утримання у належному стані паспортів доріг ОТГ.
  3. Співфінансування  ремонту/реконструкції доріг обласного значення.

Результати медіацій  у 4-х старостинських округах ОТГ: Калинівському; Матіясівському; ВасилівськомуЛиманіському

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»


Круглий стіл проведено в рамках проекту «Добрі дороги у гармонійних громадах Березанщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки МФ «Відродження» та при партнерстві з ГО «ЕКО Березань», Березанською райрадою та виконкомами Березанської, Коблевської ОТГ та Миколаївським місцевим центром ПВПД.

Антикорупційний пакет місцевих НПА для Березанської ОТГ напрацьовано командою експертів «Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії»  за підтримки проекту «Посилення децентралізації: антикорупційні політики для нових об’єднаних територіальних громад», що реалізується ГО «Чернігівський Центр Прав Людини» за інансовій підтримці Уряду Великої Британії.

Круглий стіл є черговим заходом проекту «Дієві механізми гармонійного розвитку сіл в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщині»,, що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно на виконання технічного завдання 3.2.1.4. Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині

Skills4Recovery та JA Ukraine провели завершальний ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Львові

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення