Які документи необхідні для перетину кордону під час воєнного стану

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ...

паспорт
Які документи необхідні для перетину кордону під час воєнного стану

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі – Правила).

Звертаємо увагу на основні особливості перетину державного кордону України під час воєнного (або надзвичайного) стану. 

1) КОЛИ ДІЮТЬ? Особливі правила діють протягом всього періоду, на який встановлено воєнний стан.

2) ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ? Громадяни можуть перетинати державний кордон України не тільки за паспортом для виїзду за кордон, але і за внутрішнім паспортом.

АЛЕ НЕОБХІДНО ВРАХУВАТИ НАСТУПНЕ: 

  • Прикордонною службою України заявлено про домовленість з суміжними країнами про те, що вони також будуть пропускати громадян України, зокрема за внутрішнім паспортним документом, через свої кордони. Разом з тим, ми радимо уточнити цю інформацію в конкретних країнах, кордони яких ви плануєте перетинати, у відповідних консульствах або посольствах.
  • Правила про перетин кордону по внутрішньому паспорту згідно Правил розповсюджуються тільки на проїзд в одному напрямку – з України. Якщо людина хоче повернутись в Україну, то вона має оформити посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном. Таке саме правила стосується ситуацій, коли закордонний паспорт пошкоджено/втрачено, або строк дії його скінчився. Тому при плануванні зворотної подорожі необхідно звернутись до найближчого українського консульства/посольства за оформленням документів.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ДІТЕЙ ДО 16 РОКІВ?

Важливо!  З 16-ти років дитина має право перетинати кордон самостійно за тими ж самими документами, що і повнолітня особа.

Під час воєнного стану дитина до 16-ти років може перетнути державний кордон на виїзд з України без паспорту для виїзду за кордон. Але за наявності свідоцтва про народження.

Друге важливе правило, яке діє під час воєнного стану – відсутність необхідності мати нотаріальний дозвіл на вивіз дитини одного з батьків, який не супроводжує дитину.

Крім того, дитину без такого нотаріального дозволу крім одного з батьків можуть вивезти: баба, дід, повнолітні брат або сестра, мачуха, вітчим. У цьому випадку необхідно мати з собою документи, які підтверджують родинні зв’язки.

Інші особи також можуть вивезти неповнолітнього за наявності письмової заяви одного з батьків, завіреною органом опіки та піклування.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТВАРИН?

14 березня 2022 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів опубліковала Тимчасову процедуру щодо переміщення домашніх тварин до ЄС (Польща, Словаччина, Румунія та Угорщина) під час тривання збройного конфлікту.

Згідно з цією процедурою, тварина може не відповідати стандартним вимогам (чіп, паспорт, щеплення, тести). Разом з тим, власнику такої тварини при прибутті до країни призначення скоріш за все доведеться заповнити декларацію на тварину,  повідомити інформацію про місця перебування відповідному повітовому (районному) ветеринарному лікарю, а також зробити необхідні ветеринарні процедури у місці перебування: чіпування, вакцинацію проти сказу, дослідження для визначення титру антитіл до збудника сказу.

 

Ця правова пам’ятка має рекомендаційний характер, не є офіційним роз’ясненням чинного законодавства та актуальна станом на початок травня 2022 року. Правові поради підготовлено Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в рамках проєкту «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах пандемії COVID-19», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Погляди авторів публікації не відображають офіційної позиції Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку