Як зняти відео для краудфандингу, якщо бюджет не дуже

Випускники третьої Академії краудфандингу ООН запустили свої кампанії і готуються створювати проєкти. Хтось збирає кошти на єдине сімейне кафе у своєму містечку, хтось на IT-курси для дітей, хтось на ...

Додано:
Molodiya Festival

Наталя Шевчук
Як зняти відео для краудфандингу, якщо бюджет не дуже

Випускники третьої Академії краудфандингу ООН запустили свої кампанії і готуються створювати проєкти. Хтось збирає кошти на єдине сімейне кафе у своєму містечку, хтось на IT-курси для дітей, хтось на інклюзивну школу футболу. 

Академія краудфандингу ООН – освітній майданчик для підприємців сходу Україні (з Донеччини, Луганщини та Запорізької області). Фахівці з краудфандингу, копірайтингу, дизайну та соціальних медіа допомагають підприємцям запускати власні кампанії і збирати гроші на свої бізнес-ідеї. Ролики для випускників Академії створили режисери платформи соцкампаній Molodiya Festival. Як зробити вдале відео для краудфандингової кампанії розказує Наталя Шевчук, менеджерка соцпроєктів і директорка платформи.

“Ми спеціалізуємося на створенні відеоконтенту саме для соціальних кампаній, однак слід пам’ятати: ваше відео не будуть дивитися просто тому, що це соціалочка, а ви такі класні і робите такі корисні справи. Ніхто з нас не витрачатиме свій час на те, що нам не цікаво або/і не корисно”, – пояснює Наталя. 

Авжеж, хороше відео потребує бюджету і фахівців, однак, переконана експертка, навіть у жорстких фінансово-часових рамках можна зробити ролик, який спрацює. Приємна картинка, енергійний монтаж, цікава розповідь простою зрозумілою мовою, а не як текст ґрантової заявки – це все елементи вдалого промо для краудфандингу. Наприклад, таким є ролик, створений режисерами Molodiya Festival ще для випускників першої Академії у 2017. Це промо Walqlike, мобільного додатку для міських квестів. Крім заявленої невеличкої суми на спільнокошті, цей проєкт залучив ще й інвестиції.

Оптимальна тривалість відео – 2-3 хвилини. Цього часу достатньо, щоб цікаво і лаконічно презентувати свій проект. Усі деталі, які не влізуть у ці 3 хвилини, краще розписати у тексті заявки. Важливо також, щоб у ролику була людина, яка звертається до доброчинця, бажано сам автор чи авторка проєкту.

У відео, крім власне презентації проєкту, мають бути відповіді на такі питання: яку проблему вирішує ваш проєкт, навіщо він потрібен? у чому ваша big Idea? на що потрібні гроші? чому потенційний спонсор повинен підтримати вас? як ви витратите його гроші?

“Це все слід викласти динамічними кадрами, ілюструючи те, про що розповідаєте, а не тільки показувати балакучу голову спікера. Бо відеозвернення – чи то на 30 секунд, чи то на 15 хвилин – від людини, яка просто сидить на стільці, спрацьовує тільки тоді, коли це людина із беззаперечним авторитетом у тисяч людей, які і так дали б гроші на її ідею. Ілон може собі таке дозволити, ви – ні”, – наголошує Наталя.

Вправа для тренування лаконічності.

Ви, певне, чули поняття Elevator PitchДослівно це перекладається з англійської як «презентація у ліфті». Так називають коротку розповідь про себе та свій проєкт, коли за дуже короткий час (від 20 до 120 секунд) пробуєш зацікавити і надихнути інвестора, клієнта або партнера.

Термін Elevator Pitch народився в США, коли підприємці намагалися навмисне «підловити» вічно зайнятих потенційних інвесторів у ліфті. Наприклад, 1998 року Сергій Брін і Ларрі Пейдж отримали на розвиток своєї ще неіснуючої компанії 100 тисяч доларів, тому що встигли швидко й переконливо пояснити Енді Бехтольшайму (одному із засновників Sun Microsystems), який біг на зустріч, вигоди та переваги Google. 

Ви також маєте розуміти, що у краудфандингу герой не ви, а ті чудові добрі люди – ваші благодійники, а ваша мета – продукт, який народжується за допомогою їхніх грошей.

Наприклад, зараз триває збір коштів на ІТ-курси для дітей прифронтового Маріуполя – ще один проєкт випускників Академії Краудфандингу. Ініціатори – Ігор та Галина Ільвутченки – запустили курси програмування, розробки і дизайну для підлітків. Діти із незахищених верств населення – переселенці, діти з інвалідністю, сироти, діти з малозабезпечених сімей – можуть вчитися тут безкоштовно і вже є перші випускники. Однак щоб в IT-Camp могли навчатися більше таких студентів і студенток, необхідно придбати більше комп’ютерів. Підтримати проєкт можна тут.

До слова, раніше завдяки вашим донатам зібрали усю суму для створення першого і єдиного сімейного кафе у Миколаївці Донецької області. Тож фондуймо.

Академія краудфандингу реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році