Як зняти відео для краудфандингу, якщо бюджет не дуже

Випускники третьої Академії краудфандингу ООН запустили свої кампанії і готуються створювати проєкти. Хтось збирає кошти на єдине сімейне кафе у своєму містечку, хтось на IT-курси для дітей, хтось на ...

Додано:
Molodiya Festival

Наталя Шевчук
Як зняти відео для краудфандингу, якщо бюджет не дуже

Випускники третьої Академії краудфандингу ООН запустили свої кампанії і готуються створювати проєкти. Хтось збирає кошти на єдине сімейне кафе у своєму містечку, хтось на IT-курси для дітей, хтось на інклюзивну школу футболу. 

Академія краудфандингу ООН – освітній майданчик для підприємців сходу Україні (з Донеччини, Луганщини та Запорізької області). Фахівці з краудфандингу, копірайтингу, дизайну та соціальних медіа допомагають підприємцям запускати власні кампанії і збирати гроші на свої бізнес-ідеї. Ролики для випускників Академії створили режисери платформи соцкампаній Molodiya Festival. Як зробити вдале відео для краудфандингової кампанії розказує Наталя Шевчук, менеджерка соцпроєктів і директорка платформи.

“Ми спеціалізуємося на створенні відеоконтенту саме для соціальних кампаній, однак слід пам’ятати: ваше відео не будуть дивитися просто тому, що це соціалочка, а ви такі класні і робите такі корисні справи. Ніхто з нас не витрачатиме свій час на те, що нам не цікаво або/і не корисно”, – пояснює Наталя. 

Авжеж, хороше відео потребує бюджету і фахівців, однак, переконана експертка, навіть у жорстких фінансово-часових рамках можна зробити ролик, який спрацює. Приємна картинка, енергійний монтаж, цікава розповідь простою зрозумілою мовою, а не як текст ґрантової заявки – це все елементи вдалого промо для краудфандингу. Наприклад, таким є ролик, створений режисерами Molodiya Festival ще для випускників першої Академії у 2017. Це промо Walqlike, мобільного додатку для міських квестів. Крім заявленої невеличкої суми на спільнокошті, цей проєкт залучив ще й інвестиції.

Оптимальна тривалість відео – 2-3 хвилини. Цього часу достатньо, щоб цікаво і лаконічно презентувати свій проект. Усі деталі, які не влізуть у ці 3 хвилини, краще розписати у тексті заявки. Важливо також, щоб у ролику була людина, яка звертається до доброчинця, бажано сам автор чи авторка проєкту.

У відео, крім власне презентації проєкту, мають бути відповіді на такі питання: яку проблему вирішує ваш проєкт, навіщо він потрібен? у чому ваша big Idea? на що потрібні гроші? чому потенційний спонсор повинен підтримати вас? як ви витратите його гроші?

“Це все слід викласти динамічними кадрами, ілюструючи те, про що розповідаєте, а не тільки показувати балакучу голову спікера. Бо відеозвернення – чи то на 30 секунд, чи то на 15 хвилин – від людини, яка просто сидить на стільці, спрацьовує тільки тоді, коли це людина із беззаперечним авторитетом у тисяч людей, які і так дали б гроші на її ідею. Ілон може собі таке дозволити, ви – ні”, – наголошує Наталя.

Вправа для тренування лаконічності.

Ви, певне, чули поняття Elevator PitchДослівно це перекладається з англійської як «презентація у ліфті». Так називають коротку розповідь про себе та свій проєкт, коли за дуже короткий час (від 20 до 120 секунд) пробуєш зацікавити і надихнути інвестора, клієнта або партнера.

Термін Elevator Pitch народився в США, коли підприємці намагалися навмисне «підловити» вічно зайнятих потенційних інвесторів у ліфті. Наприклад, 1998 року Сергій Брін і Ларрі Пейдж отримали на розвиток своєї ще неіснуючої компанії 100 тисяч доларів, тому що встигли швидко й переконливо пояснити Енді Бехтольшайму (одному із засновників Sun Microsystems), який біг на зустріч, вигоди та переваги Google. 

Ви також маєте розуміти, що у краудфандингу герой не ви, а ті чудові добрі люди – ваші благодійники, а ваша мета – продукт, який народжується за допомогою їхніх грошей.

Наприклад, зараз триває збір коштів на ІТ-курси для дітей прифронтового Маріуполя – ще один проєкт випускників Академії Краудфандингу. Ініціатори – Ігор та Галина Ільвутченки – запустили курси програмування, розробки і дизайну для підлітків. Діти із незахищених верств населення – переселенці, діти з інвалідністю, сироти, діти з малозабезпечених сімей – можуть вчитися тут безкоштовно і вже є перші випускники. Однак щоб в IT-Camp могли навчатися більше таких студентів і студенток, необхідно придбати більше комп’ютерів. Підтримати проєкт можна тут.

До слова, раніше завдяки вашим донатам зібрали усю суму для створення першого і єдиного сімейного кафе у Миколаївці Донецької області. Тож фондуймо.

Академія краудфандингу реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент. Бухгалтерський облік та оподаткування» серед підприємців міста Сєвєродонецьк

Жителі Луганської області навчалися ефективно вести бізнес та започатковувати власну справу

Жителі Донецької та Луганської областей отримали навички працевлаштування, кар’єрного розвитку та започаткування власної справи

Громади переселенців обговорили три проблеми, які досі не розв'язала держава

Зустріч посадовців ЄС та громадськості в Бердянську

Важлива правова інформація завжди з собою. Створено порадник учасникам кримінального провадження