У Харкові говорили про те, як запобігти трудовому рабству

Про те, як запобігти трудовому рабству дізналися журналісти та громадські активісти, які прийшли 30 липня до Харківського прес-центру «Накипіло». Спікерами на прес-конференції, що була приурочена до ...

Додано:
kobzar

DSC04686
У Харкові говорили про те, як запобігти трудовому рабству

Про те, як запобігти трудовому рабству дізналися журналісти та громадські активісти, які прийшли 30 липня до Харківського прес-центру «Накипіло». 

Спікерами на прес-конференції, що була приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, виступили голова Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада» Ольга Білецька та експерт з адвокації Юрій Чумак.

Як наголосила О. Білецька, торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини.

Пандемія COVID-19 та карантин призвели до повної або часткової втрати роботи певної частини наших громадян. Фінансові потреби та нестабільні умови життя людей, які позбавлені джерела доходу внаслідок кризи, можуть призвести до збільшення випадків торгівлі людьми як всередині країни, так і за кордоном.

Хоча багато хто досі вважає, що жертвами торгівлі людьми стають тільки люди бідні та малограмотні, правозахисники в один голос стверджують, що в цю пастку може потрапити будь-хто.

Так, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), 230 тисяч українців потрапили в тенета торгівців людьми з 1991 року:

- 38% постраждалих – молоді люди віком до 35 років;

- 68% постраждалих – чоловіки;

- 77% постраждалих мають вищу або технічну освіту.

Основні форми експлуатації у 2019 році: трудова – 93,3%, сексуальна – 6,6%, примусове жебрацтво – 0,7%. Основні країни призначення у 2019 році – Російська Федерація – 60,6%, Польща – 20,4%, Україна – 10,3%, Італія – 1,7%, Німеччина – 1,1%. 

МОМ співпрацює з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій, які діють в галузі протидії торгівлі людьми. Коаліція щороку проводить моніторингове дослідження і здійснює громадський контроль за виконанням законодавства з протидії торгівлі людьми та виконання зобов’язань держави у наданні допомоги особам, які постраждали від цього злочину. Моніторингове дослідження в Харківській області у поточному році проводять експерти організації «Жіноча громада».

Як зауважив Ю. Чумак, даний моніторинг ставить за мету не лише виявити успішні практики та існуючі вади в цій роботі на Харківщині, але й підготувати відповідні рекомендації та сприяти поступу у сфері забезпечення безперешкодного доступу осіб, постраждалих від сучасного рабства, до необхідної допомоги.

З 2020 року вступив у дію Закон України «Про соціальні послуги», і тепер надання комплексних спеціалізованих соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми покладається не тільки на райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад обласного значення, але й на місцеві ради об’єднаних територіальних громад. Тому значну увагу в моніторинговій та адвокаційних кампаніях у Харківській області приділено саме роботі з ОТГ.

За словами Ольги Білецької, щоб запобігти трудовому рабству, для працевлаштування за кордоном треба мати дійсний закордонний паспорт, відповідну візу, трудовий контракт, дозвіл на роботу в країні призначення, страховий поліс. Документи слід підписувати, лише попередньо вивчивши їх із правником, якому довіряєте.

Проконсультуватися можна в юристів, які працюють у системі державної безоплатної правової допомоги. Єдиний контакт-центр БПД: 0 800 213 103.

Усю необхідну інформацію можна отримати за телефоном Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та на сайтах www.stoptrafficking.org і www.527.org.ua/

Довідково:

На Харківщині у поточному році за отриманням статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми, звернулись 25 людей: 17 чоловіків, 7 жінок і одна дитина. З них від трудової експлуатації постраждали 24 особи. Державний статус отримали 7 осіб.

За 6 місяців 2020 року у Харківській області було відкрито 27 проваджень за статтею 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми», визнано потерпілими 19 осіб (12 жінок і 7 чоловіків).

#ПрацюйБезпечно


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи