Як залишатися собою, коли твоя справа – дбати про інших: поради психолога

Друзі, ділимося з вами порадами професійного психолога Товариства Червоного Хреста України Ольги Тарасівни Плетки про те, як піклуватися про себе. Матеріал створений для волонтерів і співробітників ...

Додано:
urcs

rock-2525787_960_720
Як залишатися собою, коли твоя справа – дбати про інших: поради психолога

Друзі, ділимося з вами порадами професійного психолога Товариства Червоного Хреста України Ольги Тарасівни Плетки про те, як піклуватися про себе. Матеріал створений для волонтерів і співробітників Червоного Хреста, але стане у нагоді всім співробітникам чи волонтерам громадських організацій та тих, чия робота пов’язана зі спілкуванням з людьми. Бажаємо почати й провести Новий рік з повагою і любов’ю до самого себе!

1. Пам’ятайте про свої потреби й бажання. Але їхнє задоволення не повинно відбуватися за рахунок інших. Краще попросили про допомогу та підтримку, щоб не ігнорувати ці важливі для кожного речі.

2. Бажано, щоб будь-яка справа, за яку ви беретесь, реалізовувалася за рахунок надлишку сил, енергії, часу й коштів, а не за рахунок вашої жертви або жертви іншого.

3. Пам’ятайте про відчуття достатку у своєму житті. У вас достатньо сил, здоров’я, щастя, впевненості, творчої енергії, завзятості й грошей для здійснення своїх планів. Якщо відчуваєте дефіцит – то попросіть про посильну допомогу інших або знайдіть нові джерела підтримки.

4. Право на життя є у кожної людини. Ви гідні любові, поваги і уваги до себе на засадах рівності й прийняття. Зневажливе ставлення до інших (або себе) є показником низької культури і освіченості та спонукає до зміни характеру стосунків між вами. Також слід пам’ятати, що етичність відносин та дипломатичність провокують повагу до Вас як фахівця і лідера. Однак треба бути гнучким і, в разі потреби, вміти відстоювати власні інтереси. Кожен має право бути гідним найкращого у власному житті і йти до своєї мети впевнено і натхненно.

5. Віра у свої сили, впевненість у власних рішеннях, довіра до себе є ключовими моментами у досягненні успіху. Ви можете заряджати та мотивувати ними свою команду або громаду. Віра у сили та таланти інших допоможе делегувати частину обов’язків тим членам команди, які спроможні виконати завдання відповідально та професійно.

6. Поважайте думки та почуття інших, дозвольте собі у повній мірі відчувати весь діапазон почуттів та відчуттів, на які ви здатні. Вивчайте себе, щоб краще розуміти мотиви своїх рішень.

7. Розвивайтеся, щоб бути цікавим та корисним. Розмірковуйте, перш ніж прийняти складні рішення, щоб мати декілька варіантів дій для досягнення результату. Долучайте фахівців, які спроможні прояснити ситуацію, щоб не витрачати час на виправлення того, чого можна було уникнути.

8. Вчіться через досвід інших людей, спираючись на внутрішню мудрість та власну інтуїцію. Навчіться використовувати старі навички для нових справ або навчатися новому стільки часу, скільки буде необхідно. Ви маєте право бути сильним або слабким в залежності від ситуації чи власних потреб. І в той же час кожен може просити про допомогу, якщо в цьому є потреба. Також ви можете ділитися своїм досвідом з іншими і не брати на себе відповідальність за їх рішення слідувати йому чи ні.

9. Ви можете приміряти на себе різні життєві та соціальні ролі, бути творчим, компетентним, продуктивним й завзятим. Ви самі вирішуєте, що наповнює ваше життя й можете казати «прощавай» тому, що вже тяготить чи застаріло: ролям, мріям, рішенням або людям. Навчиться з легкістю сприймати нове та брати відповідальність за свої рішення або наслідки цих рішень. Навчиться з гумором ставитися до невдач та перепон. Не принижуйте інших, якщо вони допустилися помилки або сталося непорозуміння. Будьте чесними перед собою та людьми, не декларуйте та не обіцяйте того, чого не змозі зробити або виконати. Часто їх виконання може залежати від інших людей чи обставин, про які ви можете не знати.

10. Ви унікальна особа, і кожна людина на світі має свою унікальність. Ви можете бути різним: незалежним і взаємозалежним, потребувати допомоги або її надавати, створювати або руйнувати власні стереотипи, звички та поведінку. Ваше життя – це ваша власність, і ваше право – прожити його цікаво та натхненно.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

1000 подарунків та 5 мільйонів гривень на передову: стартував проєкт «Подяка» від Lotus Fund

Українці можуть отримати безоплатні юридичні, кар’єрні та психологічні консультації від «СпівДії»

Вода, світло, надія: сонячні станції для сталого розвитку громад

Українсько-канадська команда eQualitie запустила супутниковий телеканал eQtv про кібербезпеку та технології

Канадсько-українська фундація продовжує грантову підтримку проєкту «Рука допомоги Україні»

Як державні та приватні ініціативи допомагають ветеранам та ветеранкам війни повернутися до мирного життя