Як залучати новомістян до життя в приймаючих громадах: шукаємо рецепти на Хмельниччині

На минулому тижні у м. Хмельницькому відбувся перший захід в рамках нового проєкту «Дієві рецепти сприяння інтеграції ВПО на території Хмельницької територіальної громади: створюємо разом!». Проєкт ...

Додано:
lekotan

pexels-startup-stock-photos-7096
Як залучати новомістян до життя в приймаючих громадах: шукаємо рецепти на Хмельниччині

На минулому тижні у м. Хмельницькому відбувся перший захід в рамках нового проєкту «Дієві рецепти сприяння інтеграції ВПО на території Хмельницької територіальної громади: створюємо разом!». Проєкт спрямовано на процес тривалої інтеграції новомістян через посилення спільної спроможності використовувати інструменти місцевої демократії для вирішення місцевих справ.

Під час першої інформаційної сесії організатори заходу сконцентрували увагу учасників на основних інструментах залучення мешканців в громаді. Важливо відзначити, кількість її учасників є саме ВПО з Луганської, Херсонської, Харківської областей та перебувають на Хмельниччині вже майже рік, дуже активні та бажають брати участь в житті громади, яка їх приймала.

Експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» детально ознайомили учасників заходу про рівні взаємодії мешканців із місцевою владою, розглянули практичні приклади використання різноманітних механізмів участі.

Учасники зауважили на необхідності об’єднання зусиль у сфері інтеграції ВПО на новому місці та залучення для цього усього наявного потенціалу інститутів громадянського суспільства Хмельниччини та релокованих громадських організацій. У ході дискусії з аудиторією визначено напрямки роботи, в тому числі спільно з Координаційною ради з питань ВПО у Хмельницькій міській територіальній громаді у майбутньому.

Чому це важливо? У квітні 2023 р. Кабмін схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Нею передбачена державна підтримка ВПО на всіх етапах: від евакуації до моменту повернення до місця постійного проживання. Одним із завдань є підтримка створення консультативних механізмів з метою залучення ВПО до процесу прийняття рішень місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в приймаючих громадах вже зараз. Але практична реалізація Стратегії відбувається на місцевому рівні. Тому, сподіваємось, що новомістяни стануть повноцінними мешканцями громади.  

#IRF

#ЄвроВідродження

#ПрямуємоРазом 

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Дієві рецепти сприяння інтеграції ВПО на території Хмельницької територіальної громади: створюємо разом!» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році