Як впливає COVID-19 на фінансове забезпечення паліативної та хоспісної медицини?

Уже в березні-квітні 2020 р. багато хоспісів у США, Канаді, Великої Британії та інших країнах, де розвиток цієї допомоги традиційно був високим, опинилися під загрозою закриття.У Великій Британії, ...

Додано:
Alexander Wolf

finansove
Як впливає COVID-19 на фінансове забезпечення паліативної та хоспісної медицини?

Уже в березні-квітні 2020 р. багато хоспісів у США, Канаді, Великої Британії та інших країнах, де розвиток цієї допомоги традиційно був високим, опинилися під загрозою закриття.

У Великій Британії, після ряду скоординованих акцій і під впливом громадської думки на початку квітня уряд пішов на безпрецедентні заходи: виділив близько 200 мільйонів фунтів стерлінгів для підтримки хоспісів на найближчий квартал. Але ця допомога, швидше за все, матиме не довгостроковий ефект. Адже хоспіси, в залежності від регіону, залежать на 30-70% від фандрейзингу та донорських благодійних коштів.

У найближчі декілька років їх кількість скоротиться. І вже зараз хоспісні мережі, наприклад, у Великій Британії, повідомляють про багатомільйонні збитки. Уряди будуть посилювати свою роль в підтримці хоспісів. Ще в січні-лютому 2020 р. наприклад, в Канаді, один з місцевих урядів, який фінансує місцеві хоспіси в розмірі 70-80%, поставив їм необхідну умову продовження фінансування: впровадження евтаназії. Керівники цих хоспісів послалися на християнські цінності і те, що практика умертвіння вмираючого на його прохання – процедура (послуга), що не входить до регламенту хоспісу. Однак конфлікт не було вирішено. Уряд не прислухався до цих аргументів і позбавив хоспіс фінансової підтримки.

Експерти Асоціації паліативної та хоспісної допомоги вважають, що ця тенденція буде тривати: хоспіси поза системою охорони здоров’я, які до сих пір отримували державне або місцеве співфінансування, постануть перед нелегким вибором: або шукати нові можливості для фандрейзингу, або виконувати незручні для себе вимоги влади, або, звичайно, скорочувати свої послуги.

Установи, що вистоять в умовах зменшення урядового фінансування й знайдуть нові альтернативні шляхи залучення коштів, вийдуть з цієї «сутички» зміцнілими.

В Україні – подібна ситуація. Установи сфери охорони здоров’я мають дуже обмежені можливості до залучення фінансування. Саме тому Асоціація паліативної та хоспісної допомоги започаткувала волонтерську акцію щодо збільшення спроможності закладів охорони здоров’я (не лише тих, які працюють у сфері паліативної допомоги) щодо зовнішніх комунікацій, проєктного менеджменту та організаційного розвитку.

Олександр Вольф, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, голова БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу