Як вплинути на майбутнє дітей-сиріт України?

Інтернати в їх нинішньому вигляді в Україні не готують дитину до самостійного життя в  суспільстві. 90% випускників інтернатів виходять з них не готовими до самостійного життя. Дитина може бути ...

1
Як вплинути на майбутнє дітей-сиріт України?

Інтернати в їх нинішньому вигляді в Україні не готують дитину до самостійного життя в  суспільстві. 90% випускників інтернатів виходять з них не готовими до самостійного життя. Дитина може бути фізично і психічно здоровою, але абсолютно не пристосованою до життя через те, що у неї відсутня модель життя в суспільстві і коли вона закінчує інтернат, вона потрапляє в наш соціум абсолютно неадаптованою, їй  важко соціалізуватись, влаштуватись на роботу, створити власні сім’ї тощо, тому: 50 % дітей-сиріт стають на злочинний шлях; 20 % – живуть на вулиці;  15 % – кінчають життя самогубством; 14 % – працюють без освіти і лише 1 % –   здобуває освіту.

Що ми взагалі знаємо про дітей-сиріт?

Вони навчаються в інтернатах та дитячих будинках так само як звичайні діти. Держава забезпечує їх житлом та надає певні кошти після закінчення. Але діти виходять з інтернатів та дитячих будинків зовсім непідготовленими до реалій життя. Коштів вистачає лише на перші кілька днів виживання. Але вони про це не кричать,  адже у них немає голосу та за ними не стоять батьки. Вони хочуть розчинитися та бути непомітними, оскільки вважають себе не такими як усі.

Тому, 9 жовтня 2019 року команда Благодійного Фонду «ОРФАН ЕДЬЮКЕЙШН КЛАБ УКРАЇНА», яка опікується дітьми-сиротами України ще з 1995 року, приїхала у м. Харків, аби взяти участь у Хакатоні соціального підприємництва «Hack for Locals». Хакатон зібрав понад півтори сотні учасників, які напрацьовували ідеї та прототипи у сфері громадської безпеки та соціальної згуртованості. Кожен намагався  знайти рішення, яке вирішить ту чи іншу соціальну проблему. Команда Благодійного Фонду приїхала з ідеєю, яка надасть сиротам шанс впливати на своє майбутнє  і мати можливість допомогти собі самим після виходу із Інтернату.

Завдяки підтримці всіх учасників Хакатону та суддів від Представництва ООН в Україні, вони отримали перше місце і таким чином було створене соціальне підприємство «Handcrafts by Orphans», яке об’єднало 220 дітей-сиріт з Луганської, Донецької і Кіровоградської областей.
Даний проєкт є колаборацією дітей, які проживають в інтернатах з українськими дизайнерами та майстрами України.

Вони навчають їх різним поробкам, а Благодійний Фонд «ОРФАН ЕДЬЮКЕЙШН КЛАБ УКРАЇНА» реалізує  на різних платформах з продажу.

У межах проєкту створений унікальний бот, який містить покрокові інструкції з виготовлення хендмейд виробів. За його допомогою, вихованці інтернатів вчаться створювати різні речі, розвивають свої творчі та підприємницькі навички та як результат, після їх реалізації, отримують певні фінансові кошти для початку нового життя після виходу з інтернату.

12 (1)

Таким чином, діти  розвивають свої творчі здібності та формують певні підприємницькі навички вже у стінах Інтернатів.

Проєкт не комерційний, усі кошти йдуть виключно на дітей-сиріт!

Купуючи будь-яку річ у майстерні «HANDCRAFTS by orphans», покупець не просто отримуєте одяг, сумку чи інший виріб, а допомагає дітям-сиротам здобути необхідні знання, професійні навички та заробити власний стартовий капітал.

Таким чином, кожен може здійснити свій внесок не тільки у їхнє майбутнє, а й у своє власне, адже діти-сироти, як і будь-які інші діти — це майбутнє всієї України, і лише від нас залежить, яким воно буде!

Більше про проєкт та діяльність фонду:

https://www.orphan-club.com/

https://handcrafts.orphan-club.com/

Проєкт «Handcrafts by Orphans» впроваджуться БФ “ОРФАН ЕДЬЮКЕЙШН КЛАБ УКРАЇНА” за  фінансової підтримки Представництва ООН в Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, профінансованої урядами Данії, Швеції та Швейцарії. 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні