Як вінницькі депутати комунікують з виборцями у 2022 році: дослідження

У 2022 році  ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» продовжує моніторинг діяльності вінницьких депутатів. І цього разу ми ...

Додано:
cpa_result

e9adb9db183b2884cd2b29e72a491736
Як вінницькі депутати комунікують з виборцями у 2022 році: дослідження

У 2022 році  ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» продовжує моніторинг діяльності вінницьких депутатів. І цього разу ми вирішили дослідити, які інструменти для комунікації використовують наші місцеві депутати, чи інформують вони громадськість про свою діяльність і яким чином.

Найоперативнішим та давно звичним для суспільства каналом комунікації є соціальні мережі, лідерство серед яких традиційно належить Facebook.

Перевірити посилання на сторінки у соціальних мережах з сайту Вінницької міської ради наразі неможливо у зв’язку з воєнним станом. Тож пошук сторінок депутатів у соціальних мережах здійснювався шляхом введення їхніх імен та прізвищ у відповідному розділі соціальних медіа.

З-поміж 54 депутатів Вінницької міської ради у 96% із них, тобто у 52-х, наявні сторінки у соціальній мережі Facebook, у декількох депутатів є їх кілька, і навіть є сторінки в Instagram. Не вдалось знайти сторінки у соціальних мережах у Педорченка Олександра та Яблонського Павла.

Крім основної сторінки, 40 депутатів (74%) мають ще й інші сторінки у  Facebook  або Instagram, або ж і дві сторінки у Facebook та Instagram одночасно. 

Проте наявність навіть двох сторінок у соціальних мережах не гарантує активної комунікації та інформування громадськості про діяльність міської ради та самого депутата/депутатки. До неактивних депутатів у соціальних мережах можна віднести 10 (19%) депутатів: Аксельрода Романа, Горлачова Ігоря, Грушка Сергія, Іващук Антоніну, Майструка Олександра, Матвійчука Ярослава, Павлюка Василя, Панчук Наталю, Плясовицю Віталія, Понайотову Юлію.

У деяких депутатів, навіть у воєнний час, замість інформації щодо розгляду питань на сесіях, роботу в окрузі та прийом громадян наявні дописи з веселими мемами та «прикольними» картинками. 

Депутати, які інформують на сторінках про свою діяльність, здебільшого пишуть про роботу міської ради (31 депутат, що становить 57%), а саме засідання сесій і комісій, та в загальних рисах питання, які піднімались чи були ухвалені за підсумками засідань. Є такі депутати, що інформують власними дописами.


Сторінка Теймура Абушова                                                    


Сторінка Катерини Поджаренко


Сторінка Павла Чайковського                                                  


Сторінка Дмитра Науменка 

Але є й такі, яких інші колеги відмічають у своїх дописах, що стосуються роботи міської ради (засідання сесій, комісій тощо).


Зі сторінки Андрія Очеретного, в дописі якого відмічено 14 осіб, в тому числі депутатів ВМР

Найбільш активно ведуть свої сторінки та інформують про депутатську діяльність і роботу в округах Мира Дмитро, Мельник Олександр, Поджаренко Катерина, Верлан-Кульшенко Олена, Чайковський Павло, Приймак Юлія, Власюк Алла. У решти депутатів відносна активність на сторінках, а у деяких вона була ще за місцевих виборів або взагалі ж не стосується депутатської діяльності. Наприклад, Сергій Борзов на своїй сторінці вже який рік поспіль позиціонує себе як голову облдержадміністрації, а щодо депутатської діяльності міської ради інформації немає.


Сторінка Олени Верлан-Кульшенко
  

Сторінка Дмитра Мири                                


Сторінка депутатів Власюк та Чаленко

 У 2022 році сторінки депутатів від команди «Слуги народу» Вінниччини зосереджені на висвітлення діяльності окремих народних депутатів, популяризації діяльності голови ВОДА (наразі ВОВА) та ініціатив у регіоні. Щодо діяльності депутатів саме у міськраді, то найбільш інформативні дописи серед представників “Слуги народу” публікує депутатка Юлія Головчук, причому одразу на кількох своїх сторінках у різних соціальних мережах. 

Успішні кейси комунікації депутатка демонструє, анонсуючи оголошення про щомісячний  прийом громадян, про позапланові та планові прийоми тощо. 


Сторінка Юлії Головчук

Депутати, сторінки яких залишились «у минулому», не користуються «старими», але й не створили нових. Це Бабій Петро, Бабійчук Олег, Волошенюк Оксана, Мацера Віктор та Торкотюк Віктор.


Сторінка Олега Бабійчука

Досліджуючи висвітлення депутатами питань бюджету громади на 2023 рік, можемо відзначити, що ніхто з депутатів протягом 2022 року не піднімав ці питання у своїх каналах комунікації. Ймовірно, це можна пояснити воєнним станом або ж тим, що ці питання знаходяться лише у процесі підготовки (станом на 18.10.2022 р.).

Ми провели моніторинг сторінок депутатів з метою виявлення, чи піднімають депутати будь-які питання підготовки громади до зими, яка цього року буде надзвичайно складною для Вінниці, області, України і світу в цілому. 

Лише 21 (39%) депутат інформував про питання, які можна вважати дотичними щодо підготовки громади до зими. У переважній більшості дописів ці питання стосувалися ухвалення рішення сесії щодо придбання генераторів та іншого обладнання для забезпечення функціонування підприємств, дитячих садків та шкіл.


Сторінка В’ячеслава Терліковського                          


Сторінка Віктора Петрова

Щодо інформації про розвиток громади у майбутньому, то більшість дописів депутатів стосувались прийнятого рішення про проголошення «Зеленого курсу» – вектора, за яким Вінницька територіальна громада буде рухатись до 2030 року разом з нашою країною та Європейським Союзом, а також про додатковий виїзд з Академічного на Гніванське шосе.


Сторінка Олександра Теренчука 


Сторінка Андрія Очеретного


 Сторінка Володимира Онофрійчука

Та все ж, попри складний для всіх 2022 рік, депутати разом з активними громадянами, волонтерами, займаються підтримкою ЗСУ, надають допомогу, шукають можливості, залучають ресурси. 
Все для перемоги!


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями