Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально ...

ГОВЕРЛА
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

 

Дослідження проводить Волинський Інститут Права в рамках проєкту з розвитку локальної демократії «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині», який підтримав Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

 

 «Залучення громадськості до процесу прийняття владних рішень – це крок у напрямку більш демократичного та відкритого урядування. По-перше, включення громадських організацій у діалог з органами влади стимулює взаєморозуміння, по друге – сприяє розробці ефективних програм, що відповідають реальним потребам населення. Саме тому Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжує підтримувати партнерські громади у їхній взаємодії з мешканцями задля спільної цілі – всебічного розвитку громад і максимального використання свого потенціалу», – зазначив В.О. заступника керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ігор Санжаровський.

Ігор Санжаровський, В.О. заступника керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

 Учасницями проєкту стали: Шацька, Рожищенська, Любешівська, Локачинська, Ківерцівська, Зимнівська, Горохівська, Володимирська, Вишнівська та Боратинська громади.

Фокус-група в Ківерцях

 «Ми не вперше співпрацюємо з цими громадами і дуже важливо, що вони демонструють готовність для того, аби змінюватися та ставати відкритішими. Однак ми розуміємо, що війна додає свої контексти і негативно впливає на рівень взаємодії влади та громадськості. Тож, логічно розпочати проєкт саме з дослідження цього рівня», – зауважила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Ірина Гайдучик, виконавча директорка Волинського Інституту Права

 Після аналізу отриманої під час фокус-групового дослідження інформації Волинський Інститут Права організує діалогові зустрічі в кожній із громад-учасниць. Владці спільно з представниками бізнесу, громадськими активістами, молоддю та ВПО за сприяння фахівців напрацьовуватимуть рішення, які сприятимуть розширенню форм і методів комунікації та взаємодії влади та громадськості.

Фокус-група в Зимному

Цей проєкт реалізовується ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту/заходу/публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares