Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з ...

DSC_0033
Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE. Ці компетенції допоможуть майбутнім урбаністам, архітекторам та будівельникам створювати інноваційні рішення для сталого відновлення Чернігова.

Курси, які відвідали понад 40 студентів, були реалізовані громадською організацією “Еко Місто Чернігів” у рамках проєкту “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення”.

 

Курс з 3D моделювання

Організація відібрала 15 найбільш вмотивованих учасників, які відвідали 6 практичних занять. Усі тонкощі роботи для студентів розкрив Тимур Ганєєв – доцент кафедри технологій зварювання та будівництва НУ “Чернігівська політехніка”. На курсі студенти:

  • познайомилися з принципами видів моделювання;
  • розглянули різне програмне забезпечення;
  • створили дизайн-моделі;
  • навчилися працювати з ПО Blender та розглянули всі деталі дизайн-моделі.

Ось що говорить одна з учасниць практичного курсу:

“Я би хотіла займатися проєктами, що мають відношення до реконструкції нашого міста, полегшення життя в ньому, тобто до сфери урбаністики. Так само якимись проєктами, пов’язаними не лише з середовищем та архітектурою. Мене цікавить допомога Центру в реконструкції його будівлі”.

 

Курс з ресайклінгу

Пластик — матеріал, що можна переробляти безліч разів, і саме цьому мистецтву навчалися учасники практичного курсу. У сучасному світі пластик вже давно використовується, як інструмент для творчості та створення функціональних об’єктів, що зменшує рівень забруднення навколишнього середовища.

У рамках занять усі учасники отримали можливість попрацювати з обладнанням майстерні “Plastic Fantastic”.

Викладачами курсу були:

  • Іван Нестеренко — засновник майстерні ресайклінгу “Zelenew”,
  • Настя Лопатюк — засновниця апсайклінг-бренду “Metafora”,
  • Сергій Безбородько — керівник ГО “Еко Місто”.

Сергій Безбородько:

“Курс було побудовано таким чином, що ми починали його з глобального усвідомлення проблеми, яку становить пластик, а потім вивчали його маркування, типи й види, як його розрізняти, який можна переробляти, а який краще уникати”.

Іван Нестеренко:

“Ми працювали з трьома видами переробки пластику: за допомогою екструдера, термопреса та інжектора. Це обладнання дає найдоступніше розуміння на що годиться пластик та які є можливі способи його переробки”.

Настя Лопатюк:

“Ми займалися технікою ф’юзингу: переплавляли звичайні поліетиленові пакетики на надзвичайні артоб’єкти, що можуть слугувати як декором, так і виконувати якусь функцію”.

Що говорять про курс учасниці:

Катерина, студентка:

“Я вирішила подати заявку на курс із ресайклінгу, оскільки вважаю, що це дуже потрібно для нашого майбутнього, і хотілось би робити щось корисне з того, що ми зараз вже застосовуємо”.

Враження ще однієї учасниці:

“Було дуже цікаво послухати про маркування і тепер помічати, що оточує мене в магазинах і вдома. Тепер я почала сортувати, оскільки інформація була подана максимально зрозуміло, за допомогою презентації. Сподобалося працювати з обладнанням Центру, дуже здивували своїми можливостями сучасні технології. Вдячна за зустрічі з майстрами, що вже мають досвід. Під їхнім наглядом вийшли дійсно круті роботи, а далі — ще більше! Дякую!”

 

Курс із роботи з CNC верстатами

Під час серії занять студенти познайомились з видами CNC верстатів, принципами їх дії та сферами застосування. Ця технологія дає можливість детальної обробки матеріалів та створення інноваційних виробів. Учасники курсу отримали можливість попрацювати з 3D принтерами та змоделювати невеликі предмети, навчились оперувати лазерним різаком (різка та гравіюванням матеріалів), а також CNC фрезером (фрезерування фанери та дерева, робота з ландшафтом та 2D / 3D моделями).

Викладачами курсу були:

  • Сергій Безбородько — керівник ГО “Еко Місто”.
  • Костянтин Леоненко — засновник проєкту Tolocar.
  • Сергій Бойко — доцент кафедри деревообробки НУ “Чернігівська політехніка”.
  • Тимур Ганєєв — доцент кафедри технологій зварювання та будівництва НУ “Чернігівська політехніка”.

Всі курси є взаємодоповнюючими та націлені на розкриття можливостей майстерні Peremoha Lab у контексті виготовлення макетів, прототипів, концептів з відбудови та архітектурних проєктів для студентів-будівельників й архітекторів, а також активістів-урбаністів, які працюють з містом. Після курсів студенти підготують концепти міських просторів, архітектурних рішень, об’єкти предметного дизайну та ресайклінгу, що будуть представлені на форумі “City Makers”, який відбудеться наприкінці червня в НУ “Чернігівська політехніка”.

DSC_5277

DSC_5566

DSC_0021 

DSC_0004

 

Проєкт “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення” організований ГО “Еко Місто Чернігів” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри в Україні (UCBI)”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку