Як правильно заповнити виборчий бюлетень

Львівські активісти записали жіночим і чоловічим голосом інструкцію з порадами як правильно заповнити виборчий бюлетень, щоб проголосувати на місцевих виборах.«Голосова інструкція з порадами ...

Додано:
Olga Shalaiska

вибори
Як правильно заповнити виборчий бюлетень

Львівські активісти записали жіночим і чоловічим голосом інструкцію з порадами як правильно заповнити виборчий бюлетень, щоб проголосувати на місцевих виборах.

«Голосова інструкція з порадами (аудіоподкаст) створена для виборців із вадами зору, літніх людей, які потребують допомоги сторонніх, щоб правильно заповнити виборчий бюлетень та проголосувати на місцевих виборах», – повідомила виконавча директорка ГО «Центр соціальних ініціатив «Атом» Ольга Шалайська.

Аудіоподкаст роз’яснює особливість виборчих бюлетенів із виборів депутатів обласної, районної рад, а також депутатів територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше.

Виборчий бюлетень виглядатиме так: у першій колонці ліворуч розміщено список партій, поряд зі списком – колонка порожніх квадратів та колонка квадратів із трафаретом для написання цифр як на поштових конвертах. Праворуч розміщена колонка, в яку вписано за номерами прізвища кандидатів у депутати від партій. Саме ця колонка свідчить про те, що списки відкриті.

Щоб проголосувати правильно, потрібно ознайомитися зі списком партій. У  порожньому квадраті навпроти назви політичної партії, яку обрали, зробити позначку “плюс” або іншу, а в квадрат із нанесеним трафаретом вписати номер кандидата у депутати від тієї самої партії, яку підтримали. Прізвища кандидатів та їхні номери розміщені в останній колонці.

«Навіть якщо номер кандидата в депутати не вдалося вписати чітко за трафаретом, не варто хвилюватися. Ваш вибір все одно зарахують, якщо всі символи можна буде розпізнати», – пояснив член Львівської ТВК Микола Щур.

Виборцям літнього віку, з вадами зору, інвалідністю рекомендується приходити на голосування у супроводі іншого виборця. Члени виборчої комісії та спостерігачі не мають права допомогти виборцю при голосуванні.

Проєкт зі створення аудіоподкастів підтриманий програмою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Аудіоподкасти розміщені за посиланням у відкритому доступі. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки