Як потрапити на засідання Верховної Ради: інструкція для громадян

Нарешті українці зможуть безперешкодно відвідувати парламент. Доступ до відкритих пленарних засідань гарантується Розпорядженням Голови Верховної Ради України № 694 від 27 жовтня 2014 р. Текст ...

Рада
Як потрапити на засідання Верховної Ради: інструкція для громадян

Нарешті українці зможуть безперешкодно відвідувати парламент. Доступ до відкритих пленарних засідань гарантується Розпорядженням Голови Верховної Ради України № 694 від 27 жовтня 2014 р. Текст розпорядження було нещодавно опубліковано на офіційному сайті Верховної Ради України.
Нагадаємо, що це розпорядження з’явилося після того, як Інститут Медіа Права разом з редактором «Доступу до правди» Алісою Рубан подали позов про бездіяльність спікера Верховної Ради до суду. Так, ще у квітні було внесені зміни до Регламенту ВРУ, за якими громадяни мали право вільного доступу до парламентських засідань. Однак це право досі не було реалізоване, нібито через відсутність спеціального розпорядження Голови ВРУ.

Можливість відвідувати засідання парламенту для усіх українців з’явиться вже з відкриттям першої сесії Верховної Ради України VIII скликання. Інститут Медіа Права підготував роз’яснення про те, як цю можливість реалізувати.

Отже, яким чином можна потрапити на засідання парламенту?

Крок 1: Заповнюєте на офіційному сайті Верховної Ради електрону заявку*, де вказуєте, зокрема, бажаний день відвідин парламенту.

* Наразі форма заявки на офіційному веб-сайті парламенту відсутня, однак відповідно до тексту самого розпорядження, має з’явитись до початку роботи парламенту нового скликання.

Крок 2: Чекаєте підтвердження на вказану у електронній заявці e-mail адресу.

Крок 3: Отримуєте гостьову іменну перепустку на відвідини парламенту. Перепустки видаються безоплатно у бюро перепусток за адресою: м. Київ, вул. Садова, 3-а. Для отримання перепустки потрібно мати із собою документ, що посвідчує особу.

Крок 4: У вказаний в перепустці день ідете до парламенту. Не забудьте взяти з собою перепустку та документ, що посвідчує особу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»