Як політичні сили в ЄС враховують інтереси паліативних пацієнтів закордоном?

В 2019-2020 рр. відбувалися вибори до Європарламенту, а також ряд національних парламентів.Проведення контент-аналізу передвиборчих програм політичних сил Європейського Союзу допоміг виявити, що в ...

Додано:
Alexander Wolf

nmapo-elections
Як політичні сили в ЄС враховують інтереси паліативних пацієнтів закордоном?

В 2019-2020 рр. відбувалися вибори до Європарламенту, а також ряд національних парламентів.

Проведення контент-аналізу передвиборчих програм політичних сил Європейського Союзу допоміг виявити, що в цілому партії в 2019-2020 рр. (під час загальноєвропейських і місцевих виборів) приділяють певну увагу питанню паліативної та хоспісної допомоги і підтримки людей похилого віку.

Єдиною панєвропейською партією, яка згадує паліативну та хоспісну допомогу в своїй політичній програмі, є «Європейський християнський політичний рух».  «В кінці життя треба підтримувати паліативну допомогу. Закінчення життя коли «жити нема навіщо» – не наш вибір, оскільки життя дано і створене Богом. Ми вважаємо: якщо соціальні мережі, персоналізована допомога, … та паліативна допомога будуть розвиватися – життя буде цінуватися до самого кінця».

Під час місцевих виборів на батьківщині сучасного хоспісного руху – Великій Британії обидві основні політичні сили (консервативно-юніоністська партія та ліберальні демократи) обіцяли підтримувати розвиток паліативної допомоги. Консерватори, які перемогли на виборах, називаючи хоспіси «нашими дорогоцінними», планували виділити дотації цим закладам, які допомагають 200 000 пацієнтам щорічно. Ліберальні демократи обіцяли зробити допомогу в кінці життя безкоштовною.

Під час місцевих виборів у ФРН лише коаліційне об’єднання політичних партій Німеччини – Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу звернуло увагу на питання, суміжне з паліативною допомогою: «Ми оголошуємо війну хворобам, які загрожують нашому народу. Рак і хвороба Альцгеймера невдовзі мають стати минулим».

Польські партії, які змагалися за перемогу в місцевих виборах (2019 р.) приділяють цьому питанню дещо більшу увагу. Союз ліво-демократичних сил (KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej, SLD, Lewica Razem, Wiosna) визначають питання онкології, геріатрії та психіатрії як пріоритетні для сфери охорони здоров’я. PSL-Koalicja Polska обіцяла організацію ефективнішого догляду над людьми похилого віку, зокрема, розвиток різних його форм (теледогляд, телемедицина, розвиток волонтаріату тощо).

Під час парламентських виборів у Словаччині (2020 р.) політичні сили активно використовували тематику медико-соціальної підтримки, зокрема, людям похилого віку у своїх виборчих програмах. Зокрема, «Dobra Volba» пропонувала «єдину систему соціально-медичної довготривалого догляду і ліпші умови помагаючим професіям». “Sme Rodina” пропонувала покращити функціонування систем одноденного амбулаторного догляду, патронажної опіки вдома та паліативної медицини. “Za ludi” обіцяли збільшити фінансування паліативної і хоспісної допомоги, а також хоспісного догляду вдома. “OLano” задекларувала підтримку достатнього фінансування для агенцій патронажної опіки вдома і підтримки людей похилого віку.

Лідери НУО України мають боротися за те, щоб і українські політичні сили включали суспільно важливі питання в свої програми і втілювали їх в життя.

Олександр Вольф, голова БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році