Як молоді місцеві лідери демократію у Шабо будували
27-28 січня 2016 року, в селі Шабо, Білгород-Дністровського району Одещини пройшов тренінг «Місцева демократія та молодіжне лідерство» в рамках проекту «Молодіжний демократичний Десант». Учасниками ...
Додано:
Andriy Martyshko
27-28 січня 2016 року, в селі Шабо, Білгород-Дністровського району Одещини пройшов тренінг «Місцева демократія та молодіжне лідерство» в рамках проекту «Молодіжний демократичний Десант». Учасниками навчального заходу стали місцеві активісти, молоді депутати сільради, волонтери.
Розвиток місцевої демократії є головною запорукою успішних реформ в Україні. При-клади успішних практик та сучасний досвід реформ країн Європи є важливим для розуміння тих процесів які розпочалися в нашій країні – децентралізація влади, боротьба з корупцією, залучення громадян до участі в процесах прийняття рішень – прокоментував тренінг один з організаторів, експерт Андрій Мартишко (м. Тернопіль).
Під час навчального заходу учасники познайомилися з ефективними практиками місцевої демократії та молодіжного лідерства в Україні, отримали інформацію про актуальні ресурси та програми підтримки місцевих ініціатив. Крім того, досвідчені експерти, які представляли різні регіони України (Андрій Мартишко, м.Тернопіль, Олександр Радіонов, м.Одеса та Катерина Насальска, м. Васильків) у форматі «світового кафе» розробили з учасниками практичні рекомендації та моделі розвитку, які заплановано застосувати на практиці. Також експерти відвідали сільраду Шабо, де з місцевим головою Сергієм Чорнокульским та його співробітниками обговорили актуальні питання та проблеми села – перейменування вулиць у рамках процесів декомунізаціі, поліпшення комунікації з населенням, процеси об’єднання громад, розробки інвестиційних проектів.
Як прокоментували завершення тренінгу експерти, демократія повинна починатися з кожного з нас, з самого низу – у своїй домівці, у своєму селі та у своїй країні.
Організатори тренінгу – група експертів, учасники проекту молодих політиків Когресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, планують продовжувати консультації з колегами з Шабо, а також планують провести подібні заходи і в інших громадах України.
Згаданий проект знайшов підтримку та позитивні відгуки у донорів – Платформи національних обмінів, Національного фонду підтримки демократії (США) та Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи в Україні.