Як Мережа DOCU/CLUB формує громадянське суспільство

Чому на часі вкладати ресурси у внутрішні зміни, попри те, що Україна змагається із зовнішнім ворогом? І як документальне кіно може об’єднати громаду задля змінотворення? «Нині в Мережі DOCU/CLUB ...

Додано:
Docudays UA

oksana_suschauk_pid_chas_obgovorennya_filmu_z_glyadachami
Як Мережа DOCU/CLUB формує громадянське суспільство

Чому на часі вкладати ресурси у внутрішні зміни, попри те, що Україна змагається із зовнішнім ворогом? І як документальне кіно може об’єднати громаду задля змінотворення? 

«Нині в Мережі DOCU/CLUB зареєстровано 477 кіноклубів: 163 з «довоєнних» відновили роботу, 148 зареєструвалися вже після 24 лютого 2022 року — і заявки на відкриття нових надходять щодня. Чинні кіноклуби під час повномасштабної війни провели 1476 показів. Попри сирени й бомбардування, люди хочуть збиратися й дивитися документальне кіно, вчитися, як захищати свої права, як впливати на владу, допомагати одне одному, разом мріяти про перемогу й планувати відбудову України», — розповідає засновниця Мережі кіноклубів DOCU/КЛУБ Алла Тютюнник

І справді, проєкту є чим пишатися. Нещодавно 15 кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB у 10 областях України реалізували у своїх громадах зміни в межах програми «DOCU ДІЄ 2.0». Програма стартувала в грудні 2022 року, коли команда Мережі оголосила конкурс на відкриття нових кіноклубів. 36 переможців/-ниць конкурсу пройшли кількамісячне навчання: навчалися визначати важливі для громади проблеми, гуртувати населення задля їх розв’язання, комунікувати з владою й домагатися від неї ухвалення потрібних для громади рішень.

DOCU ДІЄ 2.0

Значна кількість модераторів/-ок після навчання запропонували ідеї власних змінотворчих проєктів. 15 з них отримали підтримку від Мережі DOCU/CLUB для реалізації в громадах.

Так у Хорошеві на Житомирщині покращили рівень безпеки на дорозі біля місцевої школи. У Гощі на Рівненщині посилили заходи з протидії кібербулінгу в закладах освіти. А в Новояворівську на Львівщині затвердили план заходів із впровадження в громаді альтернативного способу владнання суперечок через медіацію. І це лише три історії успіху з п’ятнадцяти. Читайте більше про те, як документальні стрічки надихнули місцеві громади на зміни, у блозі Ольги Бабчук, комунікаційної менеджерки Мережі DOCU/CLUB. 

 

Чільне фото: Василь Охріменко.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині

Skills4Recovery та JA Ukraine провели завершальний ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Львові

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом