Вимушених переселенців запрошують на «Станцію Чугуїв»

На Харківщині розпочав роботу Центр підтримки та інформації для вимушених переселенців «Станція Чугуїв», який діє на базі «Чугуївської правозахисної групи». У важкі часи сьогоденної України ...

Вимушених переселенців запрошують на «Станцію Чугуїв»
Вимушених переселенців запрошують на «Станцію Чугуїв»

На Харківщині розпочав роботу Центр підтримки та інформації для вимушених переселенців «Станція Чугуїв», який діє на базі «Чугуївської правозахисної групи».

У важкі часи сьогоденної України Харківська область фактично перетворилася на прикордонну та прифронтову, і прийняла великий масив вимушених переселенців, адже з районів проведення АТО та територій, контрольованих так званими «ДНР» і «ЛНР» до Харківщини переїхали десятки тисяч сімей з дітьми.

Переселення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до Харківської області відбулося у три хвилі: з березня по липень 2014 року; з серпня по грудень 2014 року; і, нарешті, з січня по лютий 2015 року.

На жаль, органи влади та місцевого самоврядування часто опинялися неготовими та розгубленими перед викликами часу. Тому на допомогу вимушеним переселенцям почали приходити волонтери. Так, зокрема, виникла й організація «Станція Харків» – як відповідь місцевого співтовариства на обмежену дію місцевих, регіональних та національних органів влади.

Аналогічні громадські ініціативи постають і в інших районах та містах області. Приміром, у Чугуєві та Чугуївському районі правову допомогу ВПО надає «Чугуївська правозахисна група»…

За червень 2015 року Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) провело моніторинг у всіх районах Харківської області. Позицію державних органів у м Харкові та області його представники дипломатично охарактеризували як «пасивна підтримка присутності внутрішньо переміщених осіб».

Основними проблемами, з якими стикаються ВПО у Харкові та області, експертами було названо: відсутність психологічної підтримки; низький рівень доступу до правової допомоги та консультацій; обмежений доступ до інформації і, як наслідок, нездатність повною мірою користуватися правами людини, отримати гуманітарну допомогу і відновити своє життя.

Саме тому УВКБ ООН підтримало проект «Станція Регіон: Розширення та покращення доступу до інформації, юридичної допомоги, психосоціальної підтримки та розширенню можливостей громад в Харкові і Харківській області».

Він забезпечуватиме цільову та організаційну підтримку партнерської організації «Станція Харків», аби доставити безперервні високоякісні послуги ВПО в місті і регіоні, створити горизонтальну мережу багатоцільових громадських центрів по всій Харківській області, а також мобілізувати більш широке співтовариство, щоб забезпечити стійкість цих зусиль.

Днями в рамках проекту розпочав роботу Центр підтримки та інформації для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» (вул. Р. Люксембург, 14), який діє на базі «Чугуївської правозахисної групи».

На посаді координатора проекту працює Марина Нікішина – педагог і психолог, магістр державного управління, аспірант, тематикою наукових досліджень якої є саме проблематика міграційних процесів.

На «Станції Чугуїв» внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати консультативну правову, психологічну та інформаційну допомогу. Започатковано телефон «гарячої лінії» для ВПО: 097-069-49-72.

І переселенці, ледь дізнавшись про новостворений Центр, вже звертаються до нього. Так, 21 липня до «Станції Чугуїв» завітала переселенка з Луганської області Зоя Петрівна з онучкою Лізою, яким було надано інформацію з правових питань, презентовано низку юридичних буклетів. Також Лізу записали на безоплатні курси для дітей ВПО з англійської мови.

На переконання голови ЧПГ Романа Лихачова, саме комплексне поєднання послуг з психологічної підтримки, доступу до інформації, юридичної допомоги, дозволить постраждалим людям краще справлятися з несприятливими наслідками їх переміщення, допоможе їм приймати обґрунтовані рішення щодо свого майбутнього та сприятиме забезпеченню реалізації їх прав та законних інтересів.

Автор : Георгій Кобзар


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи