Вийшов курс про історію українського громадянського суспільства

22 січня у Києві презентували курс про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства від початку незалежності України.  Він є безкоштовним та ...

Додано:
Olha Milianovych

Курс про громадянське суспільство
Вийшов курс про історію українського громадянського суспільства

22 січня у Києві презентували курс про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства від початку незалежності України.  Він є безкоштовним та доступним онлайн на платформі Зрозуміло. Курс підготував Фонд Східна Європа у співпраці з Українським інститутом коштом Європейського Союзу.

«Українці демонструють неймовірну стійкість, самоорганізованість і відданість своїй країні. Тож ми раді підтримати розробку такого курсу, щоб українці знали більше про власну історію протестних рухів та опору», – зазначила Юлія Якобі, координаторка сектору громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні.

Серед іншого цей курс про передумови й перебіг Помаранчевої революції, Революції гідності, становлення й розвиток незалежних українських медіа, політичне та громадське життя кримських татар в Україні, про російські злочини на території Криму, історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України.

Курс вже доступний українською для всіх охочих за посиланням: https://bit.ly/3HoSxFR 

«Українське суспільство є стійким, рішучим, здатним до ефективного опору в рази більшому супротивнику. Маємо досліджувати цінності, як відстоюють українці в тилу і на полі бою. Знати історію та людей, які її творять, розуміти контекст, долати пропагандистські наративи – зараз як ніколи важливо для виживання нації та побудови ще сильнішого громадянського суспільства», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Навчання складається із 12-ти наочних онлайн-лекцій. Автор(к)и курсу – інтелектуали, правозахисники, філософи, науковці, журналісти та громадські  активісти. Серед них – Олександра Матвійчук, Вахтанґ Кебуладзе, Ольга Онух, Севгіль Мусаєва, Євген Глібовицький, Емілі Ченнел-Джастіс, Емма Матео, Ігор Козловський, Алім Алієв, Катерина Зарембо, Тарас Лютий, Тетяна Терен. Вести курс долучилися Ілона Довгань та Тимофій Брік (англійська версія).

«Дуже часто в нашій роботі за кордоном нам ставлять досить просте та складне водночас питання: “Українці, хто ви такі?”. Чому сьогодні у вас такий масовий спротив? Що давали ваші революції? Як ви змінилися за останні 30 років? Чому ви є демократією на противагу авторитарному сусіду, який веде війну проти вас? У відповідь ми вирішили створити перший онлайн-курс про історію громадянського суспільства після відновлення незалежності», – говорить Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту.

Презентацію курсу розпочали публічною дискусією у Київській школі економіки. Символічно, саме у День Соборності України, говорили про успіхи та шлях боротьби українців та українського громадянського суспільства.

GATE_AR_10005 – копія

Участь у заході взяли Алім Алієв, кримський правозахисник, куратор культурно-освітніх проєктів, заступник генерального директора Українського інституту, Севгіль Мусаєва, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда», Тимофій Брік, ректор Університету Київської школи економіки, Катерина Зарембо, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», запрошена дослідниця Центральноєвропейського університету, Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа та Ілона Довгань, журналістка і ведуча телеканалу КИЇВ24, Олексій Гарань, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Найближчим часом вийде й англомовна версія на всесвітньо відомій навчальній платформі Coursera. Таким чином й закордонна аудиторія познайомиться з природою українських революцій, феноменом масового опору та цінностями, що спонукають українців діяти.

Довідкова інформація

Онлайн-курс підготовлено в межах проєкту «Фенікс», що реалізує Фонд Східна Європа у співпраці з Українським інститутом коштом Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку