Втрачені документи = не втрачені аліменти

З 2011 року пані Ганна отримувала аліменти від чоловіка на отримання доньки. Але після окупації Ясинуватої жінка була змушена переїхати до Покровського району. Після переїзду, намагалась домовитись з ...

177635378_4023356441058260_7842920728659728967_n
Втрачені документи = не втрачені аліменти

З 2011 року пані Ганна отримувала аліменти від чоловіка на отримання доньки. Але після окупації Ясинуватої жінка була змушена переїхати до Покровського району. Після переїзду, намагалась домовитись з чоловіком про сплату аліментів добровільно, однак чоловік відмовився. Для відновлення виплат, звернулась до виконавчої служби. Однак, отримала відповідь що всі документи залишені на окупованій території і відновити їх можна лише у судовому порядку.

«Я була вимушена звернутись до суду, оскільки чоловік зовсім не допомагав мені утримувати дитину. Однієї моє зарплатні ледве вистачає, а після переїзду витрати тільки збільшилися. А доньці треба в школу ходити, їсти, одягатись», – зазначила пані Ганна. Жінка декілька раз намагалась самостійно звернутись до суду, однак через юридичну необізнаність, заяви не відповідали вимогам цивільно-процесуального кодексу, тому повертались для усунення недоліків. При черговій спробі, в суді порекомендували жінці звернутись до Дружківського бюро правової допомоги Краматорський місцевий центр з надання БВПД. Пані Ганна є внутрішньо переміщеною особою, це дає їй право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Юристка Дружківського бюро, Інна Куракіна допомогла зібрати всі необхідні докази та підготувала позов про відновлення втраченого судового провадження. Як пояснює Інна Куракіна, в цій ситуації, яка склалась у пані Ганни для відновлення виплат аліментів необхідно зробити 2 кроки.

174201592_840886546504720_3025988394740983976_n

1 КРОК

Звернутись до суду для відновлення втраченого судового провадження. До заяви слід додати документи, що збереглися, або їх копії навіть якщо вони не засвідчені в установленому порядку. Це може бути копія рішення суду, матеріали виконавчого провадження тощо. Судовий збір в таких справах не стягується (стаття 495 Цивільно процесуального Кодексу України).

2 КРОК

Необхідно отримати дублікат виконавчого листа. З рішенням суду про відновлення втраченого судового провадження, знову звертаємось до суду з заявою про видачу дублікату виконавчого листа. До заяви додаємо рішення суду та відновлене судове провадження. Однак в цьому випадку необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (У 2021 році – 68,10 грн). Рішення приймається протягом 10 днів»

Спільно виконавши всі кроки пані Ганна отримала дублікат виконавчого листа, що дало змогу знову отримувати аліменти на дитину і забезпечити її належне утримання. З рішеннями суду можна ознайомитись:


 

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей