Всесвітній день привернення уваги до проблем деменції та хвороби Альцгеймера

Сьогодні, 21 вересня, всесвітній день привернення уваги до проблем деменції та хвороби Альцгеймера. Фонд «Незабутні» наголошує на важливості профілактики та поширенні правдивої інформації щодо ...

Додано:
Nezabutni

21.09 (6)
Всесвітній день привернення уваги до проблем деменції та хвороби Альцгеймера

Сьогодні, 21 вересня, всесвітній день привернення уваги до проблем деменції та хвороби Альцгеймера. Фонд «Незабутні» наголошує на важливості профілактики та поширенні правдивої інформації щодо деменції.

Чому так важливо про це говорити? Трішки статистики:

  • Сьогодні більше 55 млн. людей у світі живуть з деменцією, при цьому щороку реєструють близько 10 млн. нових випадків. Кожні 3 секунди у однієї людини в світі починається розвиток деменції. 

Тобто людей, які живуть з деменцією, набагато більше, ніж може здатися. 

До того ж, з деменцією пов’язано багато стереотипів та хибних уявлень про хворобу. Наприклад, що деменція — це обов’язковий атрибут старшого віку. Або ж що деменція — це сталий стан, з яким вже не треба  вживати жодних заходів. 

Але фонд «Незабутні» прагне розвінчувати стереотипи та надавати правдиву та актуальну інформацію щодо деменції. Наприклад, цьогоріч у місяць деменції головна тема — профілактика. 

Ми розповідаємо більше про фактори ризику, на які може вплинути кожен з нас та наголошуємо, що ніколи не зарано і ніколи не запізно займатися профілактикою від деменції.

Давайте розберемося:

Які є фактори ризику, на які кожен з нас може вплинути?

  • Наприкла, паління, надмірне вживання алкоголю, низька фізична активність, надмірна вага, діабет, низька соціальна активність та інші. Детальніше читайте за посиланням

А як виглядає профілактика у деменції?

  • Інтелектуальна активність, постійні нові задачі для мозку;
  • Активний здоровий образ життя, фізичні навантаження, здорове харчування та уникнення шкідливих звичок;
  • Соціальне життя, спілкування з друзями та близькими.

Важливо зазначити, що профілактику можна починати у будь-якому віці. І що ще важливіше, профілактику треба продовжувати навіть після діагностування деменції. Адже вона може прогресувати, і саме профілактичні заходи можуть стабілізувати стан та покращити самопочуття. 

Сьогодні команда фонду «Незабутні» у соціальних мережах ділиться власними способами профілактики від деменції, і запрошуємо вам доєднатися! Ви можете розповісти, як ви тренуєте пам’ять чи когнітивні здібності, як притримуєтеся здорового образу життя чи як пілкуєтеся про власний психоемоційний стан. Допис команди за посиланням у Facebook та Instagram

Нумо разом змінювати ставлення до деменції у суспільстві!


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи