Впевнений бізнес – заможна громада

20 жовтня 2015 року в місті Чернівці, за тематичним круглим столом «Впевнений бізнес – заможна громада» засідали кандидати на посаду Чернівецького міського голови та кандидати у депутати Чернівецької ...

IMG_0489
Впевнений бізнес – заможна громада

20 жовтня 2015 року в місті Чернівці, за тематичним круглим столом «Впевнений бізнес – заможна громада» засідали кандидати на посаду Чернівецького міського голови та кандидати у депутати Чернівецької міської ради, представники малого бізнесу і громадських об’єднань.

Кандидати обговорили проблеми, що турбують чернівецьких бізнесменів та запропонували заходи з покращення підприємницького середовища в місті. Бізнес-спільнота заявила про подальше відстеження Коаліцією громадських організацій МСБ виконання передвиборчих обіцянок кандидатів.

Нагадаємо, протягом серпня-вересня 2015 року Центром громадської активності «Синергія» було проведено 5 фокус – груп і круглий стіл у форматі публічних консультацій з представниками різних напрямків бізнесу: сфери виробництва, послуг і ресторанного господарства, туристичного бізнесу, гуртової та роздрібної торгівлі, представників ринків. В результаті проведених заходів були сформовані пропозиції реформ, які увійшли в анкету для опитування підприємців. Після організації публічних консультацій із представниками бізнесу було визначено 5 і 10 топ-вимог до влади на місцевому та національному рівнях.

Меморандум про підтримку вимог малого і середнього бізнесу підписали 15 кандидатів на посаду Чернівецького міського голови із 15 зареєстрованих. Підтримати вимоги бізнес-спільноти міста Чернівці зголосилися 14 кандидатів у депутати Чернівецької міської ради.

Користуючись нагодою, на заході був присутній депутат Верховної Ради від ВО «Свобода» п. Головко М. Ознайомившись із текстом Меморандуму і вимогами МСБ, висловив свою зацікавленість і готовність допомагати у вирішенні проблем, що стосуються послуг енергопостачальних компаній.
Багато суперечок виникло щодо «Впорядкування/ліквідації стихійної торгівлі в місті Чернівці». Кишлярук В., кандидат на посаду міського голови від Громадянської позиції, пропонував створювати ринки-одноденки, які будуть функціонувати у визначені години у визначених місцях.

Представник інформаційно-аналітичного каналу «Рангвеле» намагався провести серед учасників бліц-голосування «За» і «Проти» вуличної торгівлі. Присутні економісти наголошували на тому, що наявність стихійної (вуличної) торгівлі є індикатором, який відображає стан економіки країни в цілому.

Кандидат на посаду міського голови від ВО «Батьківщина»- Пуршага О. наголошував, що «потрібно створити базу пропозицій і звернень суб’єктів підприємницької діяльності і постійно з нею працювати. Головне – чути людей і допомагати у вирішенні їх проблем».

Кандидат на посаду міського голови від ВО «Свобода» – Мельничук В. наголошував, що « проблеми ринків важливі з точки зору прозорості їх діяльності. Необхідно припинити несанкціоноване будівництво торгівельних об’єктів. Закон – один для всіх».

Не оминули захід своєю увагою і представники місії ОБСЄ, яка працює в місті Чернівці.

Круглий стіл було організовано Центром громадської активності «Синергія». Захід став завершальним етапом адвокасі-кампанії з просування пріоритетів та пропозицій реформ від чернівецького бізнесу до прийдешньої влади. Адвокасі – кампанія стартувала в місті Чернівці на початку серпня цього року та проводилася в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Прес-служба Центру
Контактна інформація: 050 2702133, Батракова Н.

Довідкова інформація:
Проект USAID «Впевнений бізнес — заможна громада» сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет – сторінку http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку