Вперше в Україні відбулися Гендерні форуми для регіональних медіа

Перші регіональні Гендерні медіа-форуми відбулися впродовж липня-серпня в чотирьох містах України – Харкові, Тернополі, Миколаєві та Києві. Вони стали підсумком дворічного проекту Волинського ...

gender_mediaforum_Ternopil
Вперше в Україні відбулися Гендерні форуми для регіональних медіа

Перші регіональні Гендерні медіа-форуми відбулися впродовж липня-серпня в чотирьох містах України – Харкові, Тернополі, Миколаєві та Києві. Вони стали підсумком дворічного проекту Волинського прес-клубу, реалізованого у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України, який мав на меті підвищення рівня гендерної  чутливості регіональних медіа.

Під час форумів ішлося про важливість гендерного підходу в журналістських матеріалах, різні прояви стереотипного сприйняття та відтворення в медіа соціальних ролей жінок і чоловіків, а також звучали рекомендації щодо формування недискримінаційного контенту.

Зокрема, про важливість гендерного підходу на державному рівні розповідала експертка з оцінки гендерного впливу Світлана Гаращенко; докторка соціологічних наук і гендерна дослідниця Олена Стрельник зупинилася на питанні маніпуляцій навколо теми «кризи сім’ї»; докторка історичних наук, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії Оксана Кісь розповіла про жіночу історію поза образами «жертви-героїні-берегині»; громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати Анастасія Мельниченко розвінчала міфи про фемінізм. Журналісти і журналістки північних областей України мали можливість відвідати у Харкові єдиний у Східній Європі Музей жіночої та гендерної історії, екскурсію яким провела його директорка, очільниця Центру гендерної культури, тренерка з гендерної політики Тетяна Ісаєва.

На зустрічах було презентовано розроблений Волинським прес-клубом Порадник із гендерної чутливості медіа, в якому подано інформацію про результати гендерного моніторингу матеріалів регіональних медіа та Індекс їх гендерної чутливості, приклади стереотипного та сексистського коненту, приклади вживання фемінітивів та обґрунтування, що варто і чого не варто робити при підготовці журналістських матеріалів. 

Як зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, «рівень гендерної чутливості регіональних медіа ще не є достатнім, однак уже сьогодні є ряд видань, які можуть бути взірцем для інших у побудові недискримінаційного контенту.  Більше того, близько ста журналісток і журналістів задекларували свою готовність дотримуватися гендерного балансу в своїх матеріалах, не вживати стереотипні образи й сексистський контент і використовувати фемінітиви на позначення посад, професії, видів діяльності жінок. Ми чудово розуміємо, що раптові зміни в усій медіа-сфері відбутися не можуть, однак ті кроки, які здійснюють журналістки і журналісти сьогодні, є хорошим показником прогресивного розвитку».

______________

Форуми відбулися в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи