Вперше в Татарбунарах презентували та обговорили результати досліджень щодо безпеки в громаді

На заході 1 грудня були представлені підсумки широкого опитування місцевих мешканців щодо безпекових проблем в громаді, оцінки діяльності органів поліції, перспектив спільної діяльності.Результати ...

ф
Вперше в Татарбунарах презентували та обговорили результати досліджень щодо безпеки в громаді

На заході 1 грудня були представлені підсумки широкого опитування місцевих мешканців щодо безпекових проблем в громаді, оцінки діяльності органів поліції, перспектив спільної діяльності.

Результати дослідження стануть підставою та основою для коригування пріоритетів діяльності місцевої влади та правоохоронних органів, а думка жителів громади вперше буде врахована при реалізації місцевої політики в сфері безпеки.

Участь в обговоренні, яке було організовано Координаційним офісом безпеки та пройшло  в читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки, прийняли більше 20 фахівців – представники відділу поліції та ДСНС, міської ради, районної ради, районної державної адміністрації, відділу освіти, відділу пробації, громадських формувань щодо забезпечення правопорядку, бібліотек, навчальних закладів, бюро правової допомоги, педагогів, громадських активістів, правників, журналістів.

Захід розпочався з презентації результатів опитування, яке проводилось Координаційним Офісом безпеки в м. Татарбунари спільно з органами державної влади та місцевого самоврядування на території міста Татарбунари та окремих селах Татарбунарського району в період квітня – вересня 2017 року. Метою опитування було визначення безпекових проблем в громаді, оцінка діяльності органів поліції, а також виявлення зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах забезпечення безпеки в громаді. Також було представлено проект мапи небезпечних місць міста Татарбунари: інтегровану карту безпекових загроз від жителів, карту здійснення злочинів, ДПТ, пожеж та  техногенних інцидентів, карту відеоспостереження. Результати досліджень у вигляді звіту представив керівник Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку та ветеран правоохоронних органів Леонід Семененко. За його словами, безпечна Татарбунарщина – це не мрія, а реальність, яку ми можемо сформувати своєю активністю. 

Зокрема, за результатами опитування було отримано та опрацьовано  891 анкету. З загального числа опитаних, які мають різний вік, освіту та зайнятість, 32% складають жителі міста Татарбунари, 23%  – жителі Тузлівської об’єднаної громади, 24% – жителі Приморської та Лиманської сільської ради, 22% – жителі Білоліської та Трапівської сільської ради. Загальний рівень безпеки місцеві жителі оцінили як середній («3» за п’ятибальною шкалою – 47% опитаних). Серед факторів, які найбільше впливають на стан безпеки в громаді, опитані місцеві мешканці виокремили 5 найбільш вирішальних. Ними стали: 1) Відсутність вуличного освітлення – 67%; 2) Відсутність чи недостатня кількість поліцейських – дільничних, патрулів, патрульних машин – 64%; 3) Небезпека на дорозі (стан доріг, відсутність світлофорів та дорожніх знаків, порушення правил дорожнього руху) – 62%; 4) Крадіжки (на вулиці, вдома, в транспорті) – 59%; 5) Порушення правил торгівлі алкогольними напоями – 36%. 

Серед найбільш небезпечних місць, опитані виділили дороги (неосвітлені, без пішохідних зон та світлофорів) та нічні заклади (клуби, бари, дискотеки). Зокрема, найбільш небезпечними місцями стали міські парки Татарбунар, мікрорайон ПМК, нічний клуб (бар) «Мелроуз», околиці міста. Опитані місцеві мешканці однозначно висловились за встановлення світлофорів, дорожніх знаків та засобів обмеження швидкості (79% опитаних) та за встановлення камер відеоспостереження на території населених пунктів (90% опитаних). 

Роботу місцевої поліції опитані місцеві мешканці оцінили достатньо низько. Зокрема, 78% опитаних не почуває себе в безпеці під захистом поліції. 44% опитаних оперативність та ефективність реагування поліції на звернення, виклики та повідомлення оцінили на «3» (по п’ятибальній шкалі), а 38% – взагалі на «2». Погіршення рівня довіри до поліції відмітили 68% опитаних, 49% опитаних відмітили зниження рівня розкриття злочинів, 25% опитаних відмітили те, що поліцейські стали менш кваліфікованими. Дуже сумна статистика виявилась щодо роботи дільничних інспекторів поліції – 76% опитаних не знають свого дільничного інспектора поліції, місце та графік його прийому у своєму населеному пункті. В той же час, більшість опитаних висловились за підвищення прозорості та публічності роботи місцевої поліції – 66% опитаних вважають, що керівники поліції повинні публічно звітувати про результати своєї роботи в громаді. Щодо формату такого звітування, більшість людей говорили про звітування раз на рік на зборах громади, сході села, зборах містян. Також були озвучені рекомендації людей щодо збільшення кількості поліцейських та патрульних екіпажів, а також збільшення кількості дільничних, особливо в сільській місцевості. 

Дуже обнадійливими виявились результати опитування щодо питань спільної діяльності в сфері забезпечення безпеки в громаді. Зокрема, 94% опитаних висловились щодо необхідності координації та співпраці різних органів та організацій в громаді, які займаються питаннями безпеки. Фактично, такі результати підтверджують важливість та доцільність роботи Координаційного офісу безпеки, який було створено у лютому 2017 року в місті Татарбунари. 58% опитаних вважають, що заходи в сфері забезпечення безпеки в громаді повинні фінансуватись з місцевого бюджету – і це чіткий сигнал для органів місцевого самоврядування активізувати роботу з підготовки та впровадження якісних місцевих програм в безпековому компоненті. Несподівано багато опитаних висловили свою готовність до взаємодії з поліцією задля підвищення безпеки в своїй громаді. Зокрема, 415 опитаних людей готові повідомити про правопорушення в якості свідка; 380 опитаних людей виявили готовність до спільного патрулювання вулиць та участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час масових заходів; 368 опитаних людей готові повідомляти про підозрілих людей та допомагати при затриманні злочинців. Більше того, 12 опитаних залишили свої особисті контакти з метою залучення до активних дій в сфері забезпечення безпеки в громаді. Фактично, такі результати говорять про великий запит та потенціал громадської участі – адже трохи менше половини опитаних готові до різних форм участі в процесах спільної діяльності та взаємодії з поліцією щодо питань розбудови безпечного середовища в громаді. 

Після презентації загального безпекового портрету громади, відбулось його обговорення, а також обговорення двох окремих проблем – питань підвищення безпеки на дорогах та профілактики ДТП, а також запобігання та протидії жорстокості у молодіжному середовищі. Так, заступник голови Татарбунарської районної громадської організації «Правозахист інвалідів, пенсіонерів та ветеранів силових структур» Євгеній Грибачов звернув увагу на те, що самі поліцейські не в змозі вирішити усі питання, пов’язані з боротьбою зі злочинністю. Насамперед, це сталося у зв’язку з реформою, яка зробила з повноцінного відділу внутрішніх справ відділення поліції, яке стало практично втричі меншим. «Чому не було враховано той фактор, що у період з травня по жовтень міграційні процеси на території району «зашкалюють» – у цей період часу в’їжджає та виїжджає близько 300 – 400 відпочивальників з України та ближнього зарубіжжя. А як можна, використовуючи мінімальну кількість поліцейських, створити безпечні умови для відпочиваючих?». Він також підняв питання щодо діяльності мобільних груп поліції, які зупиняють трактористів, в той же час ігноруючи порушників правил дорожнього руху на «крутих» авто.

Мешканка міста Татарбунари Ірина Мазур, оцінуючи діяльність місцевої влади та поліції, зупинилася на тому, що влада до сих пір не може вирішити питання освітлення вулиці Князєва в сторону житлового масиву ПМК-18. Так, зроблено автобусну зупинку біля старого міського цвинтаря, але ця ділянка вулиці практично не освітлена. Йти по ній в нічний час досить моторошно.  Мала вона зауваження і до поліції, яка не завжди своєчасно реагує на виклики, а це в свою чергу може негативно вплинути на стан громадської безпеки та надати можливість злочинцям скоювати нові й нові злочини, створюючи у них ілюзію безкарності. 

Представник Трапівської громади Катерина Іванченко пристала на бік поліцейських, зауваживши що протягом минулого  року у них помінялося троє дільничних інспекторів поліції, а той, який працює на сьогоднішній день – обслуговує три сільські ради. Вона та усі мешканці населених пунктів громади задоволені роботою свого дільничного інспектора, який завжди приходить на допомогу людям. Зі слів пані Катерини, поліцію потрібно підтримувати не лише словами, але і на ділі. Поліцейські не забезпечені автотранспортом, вони не мають житла, на кожного з них покладено широке коло обов’язків. «Більшість населення ставиться до працівників поліції з недовірою, тож як поліцейському працювати». Вона закликала присутніх до співпраці з поліцейськими та надання їм відповідної допомоги як з боку влади, так і з боку громадян. «Лише спільними зусиллями можливо навести лад у своєму домі», впевнена пані Катерина.

Керівник Татарбунарської районної громадської організації «Родолюбіє» Борис Кічук  зупинився на питаннях стану безпеки на дорогах. Учасників дорожнього руху не лякають штрафи, та навіть приклади кривавих ДТП. І проблема не лише у водіях – в місті та районі мало займаються логістикою руху. Змусити водіїв бути відповідальними у виконанні правил дорожнього руху могла б відео-фіксація.  Крім того, через все місто Татарбунари проходить швидкісна міжнародна автотраса Одеса-Бухарест. Проте, в місті немає жодного світлофору чи іншого засобу обмеження швидкості, з чим пов’язані часті дорожньо-транспортні пригоди та каліцтва пішоходів (особливо дітей). На перехресті вулиць В.Тура та Горького, який у місті стали називати «чорним», постійно створюються аварійні ситуації, там гинуть люди. Але до цих пір питання встановлення світлофору не вирішено – і це відповідальність міської влади та «Укравтодору». Також необхідно встановлювати «лежачі» поліцейські у місцях розміщення шкіл та дошкільних навчальних закладів, лікарень, місць з масовим перебуванням людей, забезпечувати ці місця системами відеоспостереження. Багато біди приносять і горе-пішоходи, які в нічний час безконтрольно пересуваються по слабо освітлених ділянках доріг, особливо це стосується мешканців населених пунктів, по яким проходить інтенсивна автодорога Одеса-Бухарест. Загалом, обговорюючи питання підвищення безпеки на дорогах та профілактики ДТП, учасники відмітили що це спільна відповідальність і сфера роботи не тільки поліції.

Євген Фролов, начальник караулу 36 ДПРЧ, закликав всіх присутніх активізувати роботу з  питань протипожежної безпеки. Більшість порушень припадає на літній та зимовий час. У літню пору загроза надходить від орендарів земель сільськогосподарського призначення, відпочивальників та дітей, а взимку – від осіб, які залишають безконтрольно електронагрівальні прилади, або ж використовують для розпалювання легкозаймисті речовини. 

В останній час також значно актуалізувались питання конфліктності в шкільному віці як у школі, так і на вулиці (часто супроводжується фізичними та психологічними знущаннями, що в багатьох випадках призводить до суїцидів). Основною ідеєю обговорення цього питання стала  активізація громадськості та відповідних служб, батьків та молодих людей по профілактиці правопорушень, пов’язаних з жорстокістю у молодіжному середовищі, засудження та формування нетерпимості до таких проявів у молодіжному середовищі.  

Детальніше у ЗВІТІ.

Ініціатива «Безпечна Татарбунарщина спільними зусиллями» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період