Власники домогосподарств Полтавщини хочуть знати про свої права

Власники домогосподарств, фермери Полтавщини потребують інформації про свої права, можливості та шляхи розвитку своїх господарств за умов що змінюються – про це вони зазначили під час «круглого ...

Полтава
Власники домогосподарств Полтавщини хочуть знати про свої права

Власники домогосподарств, фермери Полтавщини потребують інформації про свої права, можливості та шляхи розвитку своїх господарств за умов що змінюються – про це вони зазначили під час «круглого столу» «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників», який 22 вересня проходив у Нових Санжарах. Він розпочав серію однойменних зустрічей у Полтавській області, що відбуваються протягом вересня 2015 року за підтримки МФ «Відродження».

Дискусія у Нових Санжарах виявила низку проблем, що нині хвилюють мешканців сільської місцевості регіону, а саме: стагнація тваринницької галузі, що обмежена можливостями попиту на внутрішньому ринку, а на закордонні вихід вкрай обмежений; постійні конфлікти щодо розмежування ріллі та пасовищ; брак дієвих важелів впливу на несумлінних фермерів та підприємців-переробників, які не дбають про якість продукції, натомість спокушають місцевих селян «чорною готівкою». Пролунало й таке, дещо несподіване для Полтавщини питання: «Чому було йти в ЄС, коли Росія купувала наше молоко?». Звучали під час «круглого столу» й скарги на відсутність реальної підтримки дрібного сільгоспвиробника зі сторони держави.

Експерти, а це Володимир Бойко – директор Сіверського центру післядипломної освіти, Римма Олексенко – консультант у сфері ведення бізнесу та Світлана Андрієнко – директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, намагались сконцентрувати увагу учасників «круглого столу» на питаннях, які можна і треба роз’язувати на місцевому рівні: моніторити ринок сільгосппродукції, підказувати, що краще вирощувати, в яких обсягах, перетворити державні органи з директивних на консультативно-дорадчі, орієнтуватися на агроновинки, навчитися презентувати власний товар, створювати кооперативи, розвивати інші форми співпраці, засновані на локальних ініціативах. Як зазначалося під час спілкування, «в ЄС – ініціатива знизу – це звична практика, яка потім підтримується на всіх рівнях».

«Круглі столи» проводяться в рамках проекту «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС», що реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Полтавським, Кіровоградським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації, Товариством «Український народний дім в Чернівцях» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження». 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку