Вінниччина поділилася добрими практиками муніципальних послуг з Хмельниччиною та Буковиною

Представники 16 громад Хмельницької та Чернівецької областей вивчали добрі практики надання муніципальних послуг у Калинівській, Ладижинській та Барській громадах.В середині серпня голови та ...

Додано:
Oksana Stelmakh

4e9a6bbdc2fe195d6b86dd320de5651f
Вінниччина поділилася добрими практиками муніципальних послуг з Хмельниччиною та Буковиною

Представники 16 громад Хмельницької та Чернівецької областей вивчали добрі практики надання муніципальних послуг у Калинівській, Ладижинській та Барській громадах.

В середині серпня голови та заступники громад Хмельницької та Чернівецької областей відвідали громади Вінницької області в рамках навчального візиту, організованого «U-LEAD з Європою». Делегація ознайомилася з добрими практиками організації надання медичних, освітніх, соціальних, житлово-комунальних послуг та послуг з поводження з ТПВ. Крім того, учасники візиту вивчали механізми управління комунальними закладами.

«Візити з обміну досвідом — це можливість для вивчення гарних практик з метою поширення їх в інших громадах. Під час таких заходів голови громад можуть обмінятися практичним досвідом, а також й знайти шляхи вирішення спільних проблем в тій чи іншій сфері повноважень», — розповів керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області Віталій Швець.

Калинівська громада: особлива увага освітнім та медичним послугам
Організація надання медичних послуг у Калинівській громаді заслуговує особливої уваги. Тут функціонують центральна районна лікарня та міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Заклади постійно оновлюють та модернізують, залучаючи кошти з різних джерел. У серпні 2024 році в КП «Калинівська центральна районна лікарня» відкрили відділення реабілітації на 20 ліжок. Тут захисники та ветерани зможуть відновлювати сили та отримувати якісну медичну допомогу.

За останній рік у ключових закладах освіти Калинівської громади забезпечили умови, які дозволяють вчити дітей очно. Учасники навчального візиту відвідали ліцей №3 та ліцей-гімназію №2, обговорили особливості організації навчального процесу в умовах воєнного часу, оглянули укриття та відремонтовані класи. Цікавим є той факт, що у ліцеї-гімназії укриття віддзеркалює другий поверх, а ще тут облаштований інтерактивний лазерний тир, де проходять уроки «Захисту України».

Також учасники візиту відвідали Калинівську ДЮСШ «Авангард» в якій нещодавно відкрили готель для спортсменів та Калинівський технологічний фаховий коледж.

Презентуючи громаду, Калинівської міський голова Василь Поліщук поділився управлінським досвідом, розповів про господарські рішення, які дозволяють заощаджувати кошти громади. Міська рада використовує наявні ресурси, як от власну городину для заготовлення продуктів харчування, а також залучає грантові кошти та благодійну підтримку місцевих підприємців. Завдяки цьому частково забезпечують харчування дітей у школах і садочках, а також пацієнтів у лікарні.

«Калинівська громада пишається тим, що змогла представити свої досягнення в управлінні муніципальними послугами та обмінятися досвідом з колегами з інших регіонів. Ми віримо, що отримані знання та ідеї стануть корисними для всіх учасників візиту і сприятимуть подальшому розвитку місцевого самоврядування в Україні», — зазначили у громаді.

Що відбувається, коли молоді і амбітні приходять до влади
Ладижинська громада для більшості учасників навчального візиту стала асоціюватися з проєктним менеджментом, дендропарком та громадськими просторами. В ході візиту гості відвідали Відкритий простір громадського розвитку та Центр творчості «Спадщина», Ладижинську міську лікарню та майбутній реабілітаційний центр для ветеранів/ветеранок, а також дендрологічний парк «Ладижинський гай».

Про розвиток громади та амбітні проєкти розповів гостям секретар Ладижинської міської ради Олександр Коломієць та заступник міського голови Максим Чекригін. Також йшлося про історію створення Відкритого простору громадського розвитку, роботу із залучення інвестицій в громаду та особливості інтеграції ВПО.

Проєктна діяльність Ладижинської громади охоплює практично всі сфери її життєдіяльності. У 2023 році тут за рахунок донорів відремонтували застарілі приміщення Центру творчості «Спадщина». Зараз коштом благодійників тут облаштовують центр життєстійкості.

На базі санаторію-профілакторію «Ладижинський» створюють реабілітаційний центр для захисників та захисниць України, ветеранів війни та усіх мешканців громади. Фінансування на цей проєкт залучають з різних джерел. Частину суми на розвиток відділення отримають від Вінницької обласної ради завдяки їхній перемозі у конкурсі «Безпечні стійкі громади”. Тривають перемовини з французькими благодійниками щодо втілення проєкту реконструкції реабілітаційного відділення вартістю 5 млн євро.

«У Ладижинській громаді керівники активно працюють над програмами та грантами. Маючи достатній бюджет власних надходжень, вони спираються не тільки на нього, а шукають позабюджетні джерела для розвитку. І за малих витрат з місцевого бюджету вони залучають додаткові ресурси та реалізовують ініціативи», — Іван Гангал, заступник Сокирянського голови Чернівецької області.

Спортивна столиця Поділля або спорт, як інструмент соціально-економічного розвитку Барської громади
Барську громаду можна охарактеризувати як «громада, дружня до кожного мешканця». Міський голова Володимир Саволюк під час зустрічі з колегами розповів про реалізовані проєкти, організацію соціального захисту та надання послуг, виклики в життєзабезпеченні громади в умовах війни та спрямування ресурсів на допомогу ЗСУ. Крім того, йшлося про міжнародні партнерства Барської громади, зокрема організоване за підтримки U-LEAD із містом Бар з Чорногорії.

Також голова поділився планами: «Я переконаний, що Бар стане спортивною столицею Поділля. І навколо спорту тут буде розвиватися і історичний, і спортивний, і відпочинковий туризм. Ми плануємо тут проводити чемпіонати, змагання, тренування та інші масштабні заходи».

«Спортивність» громади підтверджує той факт, що всі спортивні майданчики і зали відремонтовані і доступні для тренувань. Постійно оновлюється і модернізується ДЮСШ «Колос». Її обирають спортивні клуби країни як тренувальну базу для своїх спортсменів.

«Найкраще що ми можемо зараз зробити для свого організму, щоб відволіктися від стресу, це займатися спортом. Для 600 дітей громади заняття безкоштовні. Більше того, для малечі 4-5 років організовано підвоз до спортивної школи, де вони навчаються грати у футбол. Спочатку набрали 4 групи по 25-30 дітей, а зараз вже 6», — розповів голова громади.

Учасники навчального візиту відвідали спортивну школу, поспілкуватися з її директором та побували на тренуванні баскетбольної команди з Кривого Рогу.

Також делегацію зацікавив досвід надання соціальних послуг КЗ «Центр надання соціальних послуг»: робота відділень, розв’язання проблем у питанні домашнього насильства, здійснення догляду вдома, утримання Центру Милосердя, підтримка захисників України та їхніх родин, особлива увага до потреб цих родин, ветеранів, дітей військовослужбовців, з якими активно сьогодні працює ветеранський простір «Сильні та незламні».

В ході візиту гості відвідали місцевий інклюзивно-ресурсний центр, Барський фаховий коледж транспорту та будівництва НТУ та поспілкувалися з представниками БО «Ш-Пак», волонтери якої допомагають підрозділам ЗСУ: виготовляють деталі для дронів, павербанки, ліхтарі, FPV-дрони та дрони-камікадзе, запустили свою школу пілотів.

Далі гості наочно ознайомились із практикою поводження з відходами у Барській громаді, з налагодженим збором ТПВ з 70 населених пунктів, з роботою сміттєсортувальної лінії. Ця локація була особливо цікава для кожного учасника, адже проблема стихійних сміттєзвалищ та поводження із сміттям знайома кожній громаді.

На думку голови Теофіпольської громади Хмельницької області Михайла Тененева, обмін досвідом – це найкращий шлях до розвитку:

«Поїхав, подивився як роблять інші, вивчив досвід і зробив якнайкраще для тебе. Не треба боятися ділитися своїм успіхом. Якщо ми говоримо про розвиток країни то тільки так: їхати і ділитися».

Він наголосив, що його особливо зацікавив досвід Барського коледжу і вже планує обмін досвідом для керівника коледжу, який є на території громади.

Заступниця Чемеровецького селищного голови Юлія Повар з Хмельниччини поділилася своїми враженнями:

«Якщо взяти з усіх трьох громад, то в кожної було щось своє. Спільне – командна робота. Є лідер. Його всі розуміють, чують, бачать перспективи. У Калинівській громаді дуже потужний волонтерський, господарський напрямок. Велика увага освіті, закладам культури. У Ладижинській беруть сучасністю: проєктна робота, гранти. Їхня родзинка — дендропарк. У барській громаді — увага спорту, соціальна робота, величезна командна робота. І не обділити увагою ніколи. Такі зустрічі мотивують не зупинятися, крок за кроком працювати задля розвитку своєї громади».


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями