Відновлювальні джерела енергії — важливі елементи енергетичної безпеки громад

Програма U-LEAD організувала ряд заходів, присвячених відновлюваним джерелам енергії, та залучила до роботи з громадами експертів з енергоефективності.Щоб ознайомити громади з основними різновидами ...

Додано:
havrylenkova

Beautiful grassy field with windmills in the distance under a blue sky
Відновлювальні джерела енергії — важливі елементи енергетичної безпеки громад

Програма U-LEAD організувала ряд заходів, присвячених відновлюваним джерелам енергії, та залучила до роботи з громадами експертів з енергоефективності.

Щоб ознайомити громади з основними різновидами та особливостями відновлювальних джерел енергії (далі — ВДЕ), Програма U-LEAD організувала ряд заходів про енергетичну безпеку та залучила до роботи з ОМС фахівців цієї сфери. Вже відбулося два семінари: перший – щодо відновлювальних джерел енергії, другий — щодо можливостей та практик використання сонячної енергії для електроживлення.

У першому заході взяли участь заступники сільських, селищних та міських голів, спеціалісти, що відповідають за житлово-комунальне господарство та енергоефективність з громад з Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської областей. Організувала інформаційні сесії команда Регіонального офісу U-LEAD у Донецькій області.

Працювали з громадами експерти з питань енергоефективності «U-LEAD з Європою» Віталій Лесюк та Андрій Барулін. Вони надали загальну інформацію про ВДЕ та пояснили, що згідно до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» відновлювані джерела енергії – це відновлювані невикопні джерела енергії, а саме енергія сонячна, вітрова, аеротермальна, геотермальна, гідротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з біовідходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів.

Далі експерти зупинилися на кожному з видів альтернативних джерел енергії та пояснили принципи роботи геліосистем, вітрових електростанцій, органічних відходів та біогазу, геотермальних станцій, тепла каналізаційних стоків та гідроенергетики.

Як розповів керівник цього Регіонального офісу Максим Ткач, на другому заході розглянули основні технології, можливості та практики використання сонячної енергії для електроживлення чи опалення громад: “Друга інформаційна сесія дала громадам можливість не лише ознайомитися з базовими поняттями, принципами роботи та сучасними технологіями використання сонячної енергії, а й спільно з експертами розібратися з особливостями кожної технології, ознайомитися з досвідом громад України, які реалізували подібні проєкти на комунальних закладах”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи