Відновлювальні джерела енергії — важливі елементи енергетичної безпеки громад

Програма U-LEAD організувала ряд заходів, присвячених відновлюваним джерелам енергії, та залучила до роботи з громадами експертів з енергоефективності.Щоб ознайомити громади з основними різновидами ...

Додано:
havrylenkova

Beautiful grassy field with windmills in the distance under a blue sky
Відновлювальні джерела енергії — важливі елементи енергетичної безпеки громад

Програма U-LEAD організувала ряд заходів, присвячених відновлюваним джерелам енергії, та залучила до роботи з громадами експертів з енергоефективності.

Щоб ознайомити громади з основними різновидами та особливостями відновлювальних джерел енергії (далі — ВДЕ), Програма U-LEAD організувала ряд заходів про енергетичну безпеку та залучила до роботи з ОМС фахівців цієї сфери. Вже відбулося два семінари: перший – щодо відновлювальних джерел енергії, другий — щодо можливостей та практик використання сонячної енергії для електроживлення.

У першому заході взяли участь заступники сільських, селищних та міських голів, спеціалісти, що відповідають за житлово-комунальне господарство та енергоефективність з громад з Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської областей. Організувала інформаційні сесії команда Регіонального офісу U-LEAD у Донецькій області.

Працювали з громадами експерти з питань енергоефективності «U-LEAD з Європою» Віталій Лесюк та Андрій Барулін. Вони надали загальну інформацію про ВДЕ та пояснили, що згідно до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» відновлювані джерела енергії – це відновлювані невикопні джерела енергії, а саме енергія сонячна, вітрова, аеротермальна, геотермальна, гідротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з біовідходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів.

Далі експерти зупинилися на кожному з видів альтернативних джерел енергії та пояснили принципи роботи геліосистем, вітрових електростанцій, органічних відходів та біогазу, геотермальних станцій, тепла каналізаційних стоків та гідроенергетики.

Як розповів керівник цього Регіонального офісу Максим Ткач, на другому заході розглянули основні технології, можливості та практики використання сонячної енергії для електроживлення чи опалення громад: “Друга інформаційна сесія дала громадам можливість не лише ознайомитися з базовими поняттями, принципами роботи та сучасними технологіями використання сонячної енергії, а й спільно з експертами розібратися з особливостями кожної технології, ознайомитися з досвідом громад України, які реалізували подібні проєкти на комунальних закладах”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області

В Україні анонсували проєкт зі сприяння рівності у професійній освіті