Відбувся тренінг для Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків

Фахівчиня з адвокації ГО «Спільноти Самодопомоги» Марта Пивоваренко провела два дні тренінгу для працівників новоствореного спеціалізованого підрозділу у складі Офісу Генерального прокурора - ...

До 1
Відбувся тренінг для Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків

Фахівчиня з адвокації ГО «Спільноти Самодопомоги» Марта Пивоваренко провела два дні тренінгу для працівників новоствореного спеціалізованого підрозділу у складі Офісу Генерального прокурора – Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків.

Марта Пивоваренко про вплив психологічної компоненти на якість супроводу та надання підтримки свідкам та потерпілим:

– Навесні цього року я провела тренінги для офісу Омбудсмана, який опікується родинами зниклих безвісти або людей, що перебувають в полоні – цивільні та військові заручники, які перебувають зараз на ворожій території, сидять в тюрмах. Коли кількість подібних запитів почала зростати тисячами, вони зіткнулися з необхідністю розширення мережі координаторів, і  підготовки цих координаторів. За кожним запитом – прихована людська трагедія. Вже тоді, я розуміла, що людям, які будуть працювати з такою кількістю болю та понівечиними людськими долями потрібно з одного боку забезпечити можливість психологічної підтримки їх самих, а з іншого боку забезпечити їх глибшими знаннями про стан в якому людина перебуває під час стресу. Це значно покращуватиме взаємодію. І цей досвід мені сильно допоміг розставити правильні акценти в підготовці до тренінгу для Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків при Офісі Генерального прокурора.

Про підготовку та виклики:

– Буквально кілька місяців тому почався процес виділення в Генеральній прокуратурі окремого Координаційного центру супроводу та підтримки потерпілих осіб та свідків. Тобто, це новостворена структура в Генеральній прокуратурі. В її склад увійшли як працівники, які мають надзвичайно великий досвід, так і молоді фахівці, які зовсім не мають досвіду. Всі вони взяли участь в тренінговому інтенсиві для покращення спроможності командної роботи. Тренінг було організовано Благодійним фондом «Посмішка ЮА» за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Моя компонента на цьому тренінгу стосувався якраз роботи з сексуальними злочинами пов’язаними з війною. І для організаторів з «Посмішка ЮА», які залучили мене до цих тренінгів, було дуже важливо, що в мене вже був досвід роботи не лише з гендерно зумовленим насильством, а й з насильством пов’язаним з війною. Я взяла собі в допомогу ко-тренерку – мою колегу, Юлію Пасхіну, яка також, мала досвід роботи в координаційному центрі з військовополоненими. Вона стала чимось на кшталт “прямого контакту” з державною установою, яка працювала у цьому напрямі трохи раніше.

Про тренінг:

– Під час тренінгу ми робили багато акцентів, зокрема на те, як спілкуватися з родичами людей, які зазнали сексуального насильства під час війни… Сексуальне насильство – часто досить табуйована тема, а сексуальне насильство пов’язане з війною – це ще більш обтяжлива тема. Люди, які працювали в прокуратурі, зазвичай мали справу з «винними» людьми. А зараз вони контактують з людьми, які де-факто ніколи би не пересікалися з правоохоронною системою, якби не військові злочини. Тому для юристів було багато нового та помічного в їх роботі. На довгому шляху супроводу потерпілих та свідків до міжнародного суду над Росією, надзвичайно важливим є вміти надати необхідну психо-емоційну підтримку та моментами стати «опорою», яка наповнює силами на кожному наступному етапі. Тому можна сказати, що для працівників новоствореної структури – це також, великий виклик і випробування на витривалість та компетентність. Адже, від того, як вони будуть працювати  і  чи будуть доводити справи «до кінця»,  в певній мірі залежатиме репутація нашої держави. Самі учасники тренінгу оцінювали його як такий,  що «дуже необхідний», «дав більше розуміння і впевненості про майбутню комунікацію» та «розширив і поглибив знання про табуйовані в суспільстві теми». 

 

Діяльність впроваджується ГО Спільноти Самодопомоги за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується USAID.

This project was provided by NGO Community Self-Help with ISAR Ednannia support within the USAID Ukraine Civil Society Sectoral Support Activity.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares