Відбувся семінар з авторами бюджету участі-2018 Баранівської ОТГ

Голосування за 18 проектів бюджету участі 2018 року Баранівської ОТГ завершилося. Понад 3200 мешканців громади визначили 4-ох переможців. Настав час підсумків, ідентифікації наступних кроків, зокрема ...

Додано:
powerreform

БУ12.10.18.
Відбувся семінар з авторами бюджету участі-2018 Баранівської ОТГ

Голосування за 18 проектів бюджету участі 2018 року Баранівської ОТГ завершилося. Понад 3200 мешканців громади визначили 4-ох переможців. Настав час підсумків, ідентифікації наступних кроків, зокрема щодо вдосконалення регламенту бюджету участі на наступний рік.

З цією метою, а також, щоб навчити залучати зовнішні ресурси для реалізації проектів, Інститут громадянського суспільства 12 жовтня зібрав авторів проектів бюджету участі на семінар.

Разом з координатором IV компоненту проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» Маркіяном Дацишином учасники провели аналіз усіх етапів кампанії бюджету участі та напрацювали конкретні пропозиції щодо вдосконалення Положення про Бюджет участі Баранівської міської ради.

DSC_0029

Найбільше учасників семінару турбувало, як забезпечити рівність умов агітації для усіх авторів проектів. Позаяк працівники бюджетних установ (таких як освітні та медичні заклади), які подали проекти щодо оснащення таких закладів, мали докласти значно менших (порівняно з авторами-«одиночками») зусиль, щоб поінформувати цільову аудиторію своїх проектів та зібрати відповідні голоси. Можливим рішенням такої проблеми, на думку учасників заходу, є виділення в окрему номінацію проектів, які стосуються чи/або ініціюються працівниками бюджетних закладів.

У процедурі голосування за проекти БУ-2018, яке відбувалося виключно у паперовій формі, ключовою проблемою була необхідність додавати до бюлетеня голосування копії паспорта. Це відлякувало частину мешканців громади, які відмовилися голосувати через страх, що їхні документи можуть бути використані для цілей, не пов’язаних з бюджетом участі.

DSC_0027

Також автори проектів БУ-2018 нарікали на брак довіри та мотивації серед мешканців громади брати участь у конкурсі на бюджет участі. «Нас часто питали: “А що ти з цього проекту будеш мати? Думаєш, цей проект колись буде реалізований?”», – згадували учасники семінару. Ситуація ускладнювалася тим, що з-поміж трьох проектів-переможців торішнього бюджету участі лише один повноцінно виконаний.

Секретар Комісії з питань Бюджету участі при виконавчому комітеті Баранівської міської ради Наталія Свінціцька також брала участь у семінарі. Відтак, очікуємо наступного року доопрацьованої редакції Положення про Бюджет участі.

44106472_260276261355854_4934047404463751168_n

Крім місцевого бюджету для підтримки ідей розвитку громади доступні сьогодні зовнішні ресурси, одним з яких є міжнародна технічна допомога (далі – МТД) або так звана донорська допомога.

Як підготувати проект місцевого розвитку для отримання фінансування з боку МТД та які є типи донорів розповів учасникам тренінгу менеджер проектів Інституту громадянського суспільства Олег Ватаманюк.

Отримати донорську підтримку можна, як правило, на конкурсних засадах. Оголошення про можливість подання заявок оприлюднюються на сайтах відповідних посольств та донорських організацій, але зведену інформацію про відкриті грантові можливості можна знайти на сайтах українських ресурсних центрів таких як «ГУРТ», «Громадський простір», Спільнокошт.

DSC_0012

Олег Ватаманюк поділився з учасниками тренінгу практикою реалізації грантових проектів, подібних до тих, які були подані на бюджет участі Баранівської ОТГ. Наприклад, Івано-Франківська бібліотека отримала перемогу в конкурсі проектів від програми Culture Bridges в розмірі близько 10 тис. євро, що дозволить бібліотекарям обмінятись досвідом, знаннями та ідеями із однією з кращих бібліотек Румунії. На фініші проекту передбачається створення на базі бібліотеки кореспондентського центру громадської журналістики.

За словами експертів, ключовою проблемою для успіху на таких конкурсах є підготовка проектної заявки відповідно до вимог донора. Це не так просто зробити з першого разу, оскільки вимагає певного розуміння логіки донора та навичок щодо підготовки проектів.

DSC_0034

«Ми готові вам надати персональну консультаційну допомогу протягом жовтня-листопада для подання проекту на один із грантових конкурсів», – запропонував учасникам тренінгу Маркіян Дацишин.

Ще однією важливою перевагою Баранівської ОТГ є розроблені та затверджені Стратегія розвитку громади та просторовий план – важливі документи для успішного залучення донорських коштів. Потенційні партнери хочуть розуміти чи громада має «точку на горизонті» чи живе сьогоднішнім днем. Донори, зазвичай, неохоче підтримують проекти, які переслідують короткотермінові цілі, як ремонтування дахів чи заміна вікон, а надають перевагу проектам розвитку, які мають високі шанси на життєздатність на етапі після завершення донорського фінансування.

DSC_0035

Серед проектів цьогорічного бюджету участі є багато достойних ідей, які не стали переможцями в голосуванні, але на реалізацію яких можна залучити донорські кошти. На основі отриманої інформації та підтримки від експертів, сподіваємося що учасники тренінгу наважаться на написання більш амбітних проектів для залучення зовнішніх ресурсів в громаду.

Захід проходив у рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями