Відбулась конференція “Відкритість правоохоронної системи”

Сьогодні українці прискіпливо спостерігають за тим, як відбувається реформування правоохоронних структур. У більшості випадків громадськість турбує не лише питання охорони порядку, а і те, щоб самі ...

Додано:
Tetiana Goncharuk

DSC_0422
Відбулась конференція “Відкритість правоохоронної системи”

Сьогодні українці прискіпливо спостерігають за тим, як відбувається реформування правоохоронних структур. У більшості випадків громадськість турбує не лише питання охорони порядку, а і те, щоб самі правоохоронці не порушували права людини.

Саме про це говорили представники Асоціації УМДПЛ спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини під час конференції “Відкритість правоохоронної системи”, що відбулась 29 вересня 2015 року. У конференції взяли участь громадські активісти з різних регіонів України, представники громадських організацій та ЗМІ.

DSC_0592

Вітальне слово Вадима Пивоварова, виконавчого директора Асоціації УМДПЛ

Рушійна сила будь-яких змін небайдужа позиція активних громадян. Завдяки саме ним, ми зможемо зробити наші правоохоронні органи більш прозорими, доступними та демократичними” зазначив у своєму вітальному слові Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ.

Ірина Кушнір, Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, акцентувала увагу присутніх на важливості доступу до публічної інформації в Україні та окреслила завдання, які стоять перед Уповноваженим в частині виконання норми Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

DSC_0400

Виступ Ірини Кушнір, Представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Безперешкодний доступ кожного громадянина до публічної інформації, передусім і в системі правоохоронних органів — ефективний механізм запобігання розвитку корупції та одна з ознак прозорості діяльності правоохоронної системи в цілому. На цьому наголошували учасники конференції, які жваво обговорювали питання відкритості правоохоронної системи української держави.

DSC_0422

Доповідь Уляни Шадської, керівника програми “Відкритість правоохоронної системи”

Відкрита й прозора правоохоронна діяльність є одним із пріоритетів євроінтеграційних прагнень України. Зокрема, створення системи, яка забезпечує три стандарти: прозорість, підзвітність та участь громадськості. Ми переконані, що без забезпечення високого рівня відкритості та взаємодії з громадськістю неможливо повернути довіру народу до правоохоронців” наголосила у своїй промові Уляна Шадська, керівник програми “Відкритість правоохоронної системи”, що реалізує Асоціація УМДПЛ.

Іван Юрчик, координатор моніторингової кампанії Асоціації УМДПЛ, представив учасникам результати кампанії “Громадський моніторинг дотримання права на доступ до публічної інформації в діяльності Міністерства внутрішніх справ”. Учасники конференції виявили велику зацікавленість до результатів моніторингової кампанії, розмова згодом переросла в цікаву та тривалу дискусію. Прикметно, що кожен з учасників має неабиякий досвід моніторингу правоохоронних органів на громадських засадах. Відповідно — говорити було про що.

DSC_0632

Доповідь Івана Юрчика, координатора моніторингової кампанії Асоціації УМДПЛ

Під час заходу Уляна Шадська повідомила учасникам про необхідність створення нових пріоритетів у сфері відкритості та прозорості правоохоронних органів та поділилась ідеєю щодо Стратегії “Відкрита поліція”. У чому полягає суть цієї Стратегії та яким чином можна змінити інформаційну політику МВС України в бік відкритості й прозорості ми поцікавились у пані Уляни: Стратегія “Відкрита поліція” — це не просто впровадження інструментів для комунікації й забезпечення доступу до інформації. Передусім — це нова філософія управління, побудована на принципах прозорості, підзвітності, взаємодії та участі громадськості. Ми переконані, що без забезпечення високого рівня відкритості та взаємодії з громадськістю неможливо повернути довіру народу до правоохоронців” прокоментувала Уляна Шадська.

DSC_0684

Учасники конференції

Формування довіри до роботи правоохоронців потребує великих зусиль і чіткого розуміння того, яку поліцію хочуть бачити українці у найближчій перспективі — підсумували учасники зустрічі. День обговорень та пошуків нових рішень під час конференції “Відкритість правоохоронної системи” пройшов стрімко, цікаво та надихнув громадських моніторів на майбутні звершення та активні дії в їхній подальшій роботі.

Текст: Тетяна Гончарук

Фото: Асоціація УМДПЛ


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Великому Кучурові на Буковині з’явився відкритий молодіжний простір

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки