Від годинника до смартфона, або чому організаційний розвиток – це важливо

Громадські та благодійні організації - це активна група у сучасному громадянському суспільства, яка стрімко змінюється. Сьогодні ми стаємо сильнішими, долаючи виклики. Під час повномасштабної війни ...

Додано:
tochkadostupu

photo_5364001209234610201_y
Від годинника до смартфона, або чому організаційний розвиток – це важливо

Громадські та благодійні організації – це активна група у сучасному громадянському суспільства, яка стрімко змінюється. Сьогодні ми стаємо сильнішими, долаючи виклики. Під час повномасштабної війни українці безпрецедентно об’єдналися та згуртувалися: народилися нові волонтерські спільноти, ініціативні групи, молоді організації, і це є потужним ресурсом для розвитку нашої країни. І перше, що треба зробити, – допомогти молодим та новоствореним організаціям, навчити, поділитися вже існуючими інструментами та досвідом і підтримати у період зростання,  щоб разом творити великі справи заради майбутнього України. 

Шлях від годинника до смартфона 

Порівнюючи розвиток громадських організацій із технологічними інноваціями, можна взяти аналогію «годинник-смартфон». Як колись годинник використовувався для вимірювання часу, так і класичні методи управління організаціями можуть бути ефективними. Але сучасне суспільство вимагає більшого: смартфону, який забезпечує доступ до більших можливостей та інтерактивного спілкування. Організаційний розвиток – це як перехід від годинника до смартфона, де ви шукаєте інноваційні рішення та використовуєте їх для досягнення своїх цілей. Як колись сказав Стів Джобс, «Будьте зміною, яку ви хочете бачити у світі». Ці слова відображають суть громадських організацій, які не лише реагують на зміни у світі, але й активно впливають на його творення, змінюють його на краще. 

Світлана Ткаченко, Голова правління ГО «Точка доступу»:

— Після повномасштабного вторгнення рф, у нашій країні спостерігається помітний сплеск громадської активності. Це і волонтерські спільноти, і ініціативні групи, і новостворені фонди та організації, які прагнуть допомогти людям, змінити життя громад і мешканців у цих громадах на краще. І це тішить, адже така велика активність нових ініціатив, ідей, проєктів віддзеркалює нашу громадянську єдність, небайдужість, вміння пліч-о-пліч долати виклики не словом, а реальними справами для розвитку і майбутнього України. Зазначу, що молоді громадські організації мають великий потенціал для змін у суспільстві, проте без системного організаційного підходу їм складно досягти значних результатів або поширити ці результати на інші громади або регіони. Важливо розуміти, що організаційний розвиток – це процес, а не одноразова подія. Це вимагає постійного вдосконалення внутрішніх систем, побудови комунікації, процесів та загальної культури організації. Команда ГО «Точка доступу» має достатньо досвіду та експертності в арсеналі, та готова надати необхідну підтримку молодим організаціям у цьому непростому питанні.  

Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО «Точка доступу»:

– Наші експерти та експертки з різних питань готові допомогти в оптимізації внутрішніх процесів та вдосконалення систем управління, організації можуть досягти кращих результатів у своїй діяльності. Не забуваймо, що  розвинені громадські організації мають більше шансів отримати фінансову підтримку та інші ресурси від донорів, бізнесу та інших стейкхолдерів. Окремий важіль – це можливість створювати вплив, фахово адвокатувати свої ідеї. Шляхом підвищення своєї організаційної здатності, організації можуть активніше впливати на прийняття рішень на різних рівнях, включаючи громадську політику та законодавство. 

Анастасія Прокопенко також додала, що часто організації губляться в різноманітті можливостей організаційного розвитку. З чого ж почати і як зрозуміти над чим потрібно працювати в першу чергу саме вашій організації? «В першу чергу, необхідно здійснити аналіз рівня організаційного розвитку. Для цього є чудовий інструмент у ІСАР Єднання. Далі, на основі результатів оцінки, будуємо план розвитку. Але в будь-якому разі, якщо ви є новоствореною організацією, варто починати зі стратегічного планування, операційного плану та комунікаційної стратегії. Окрему увагу необхідно приділити фінансовому менеджменту. І тут на допомогу приходять політики та положення, які є дороговказом для членів команди. Також, враховуючи повномасштабне вторгнення, необхідно памʼятати про питання безпеки, як цифрової так і фізичної, особливо якщо ви впроваджуєте діяльність в зоні активних бойових дій», – розповіла виконавча директорка.

Щоб побудувати вектор організаційного розвитку та отримати підтримку, можна завітати  на платформу Дім громадянського суспільства. Це екосистема, яка включає інструменти підтримки громадського сектору у вигляді гранту на організаційний розвиток, пошуку постачальників послуг, навчання та архів всіх досліджень, аналітичних матеріалів про українське громадянське суспільство, а також контент для натхнення і обміну досвідом. 

Експертність – це важливо

Організаційний розвиток – це ключовий елемент успіху громадських організацій у сучасному світі. Ті, хто готові змінюватися та розвиватися, стають справжніми майстрами свогєї справи. І як каже Жак Фреско, «Змінити суспільство можна тільки тоді, коли змінюєшся сам». Громадська організація «Точка доступу» має багаторічний досвід у сфері організаційного розвитку та експертність у впровадженні інноваційних підходів. Детальніше про послуги можна дізнатися на сайті «Точки доступу». Команда організації постійно надає консультації, бере участь в менторських програмах та підтримує молоді або менш досвідчені організації, проводить тренінгові навчання та надає практичні рекомендації для громадських організацій, які прагнуть досягти нових висот у своєму розвитку. Якщо вашій організації потрібна така підтримка – напишіть нам запит на пошту [email protected]. А ми готові вам допомогти, адже всі прагнемо єдиного – щоб наша Україна перемогла та була сильною і розвиненою Європейською державою. Памʼятаймо, що громадські та благодійні організації – це не просто структури, вони – живі організми, що формують наше громадянське суспільство. Організаційний розвиток – це як фітнес для організацій – тренування, яке робить їх здоровими, сильнішими та готовими до будь-яких викликів.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту, який впроваджується ГО «Точка Доступу» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст допису не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи