В Україні розпочали активну підготовку до Всесвітнього дня прибирання

Понад 500 учасників з усієї країни приєдналися 1 серпня до робочої зустрічі Національного організаційного комітету Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні. «У цей складний для країни час особливо ...

Додано:
Nastyak

3
В Україні розпочали активну підготовку до Всесвітнього дня прибирання

Понад 500 учасників з усієї країни приєдналися 1 серпня до робочої зустрічі Національного організаційного комітету Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні. 

«У цей складний для країни час особливо важливо пам’ятати про нашу екологічну та соціальну відповідальність перед планетою, довкіллям; підтримувати та організовувати екологічні заходи, які допомагатимуть у збереженні навколишнього середовища. Тому, Всесвітній день прибирання – один з важливих кроків, який покликаний створити в Україні культуру чистоти, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля. Організаційний комітет підготував інструкції з техніки безпеки та пропонує різні варіанти участі громадян, забезпечуючи максимальний рівень безпеки» – сказала Юлія Мархель, лідерка Всеукраїнського молодіжного руху “Let’s do it Ukraine”.

Головна тема зустрічі – підготовка до Всесвітнього дня прибирання, який відбудеться з 16 серпня по 16 вересня 2023 року, планування дій та обговорення подальшої співпраці як спільними зусиллями зробити цю екоподію ще більш ефективною. Участь у масштабній толоці цьогоріч візьмуть комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються в різних форматах на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, освітяни, лідери думок, пересічні громадяни.

«Наша країна стикається із неочікуваними викликами та складними наслідками, включаючи повномасштабне вторгнення та екологічні проблеми, які додаються до нагромадженого побутового сміття, військового сміття та небезпечних мін.  Ці виклики змушують нас задуматись про очищення нашої країни та підтримку екологічної свідомості. Таким чином, ми, як відповідальні українці, маємо розуміти, що стоїмо перед значними викликами, але також маємо позитивне усвідомлення того, що в такі важкі часи ми об’єднуємося з метою зробити Україну чистою та переконливо крокувати до перемоги!» – зазначив Державний Секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема.

До зустрічі Національного організаційного комітету долучились представники профільних Міністерств та відомств, обласних військових та обласних державних адміністрацій, Патрульної поліції та ДСНС, територіальних громад, молодіжних центрів та організацій, соціально-відповідального бізнесу, медіа; лідери думок, волонтери. 

«Мені приємно, що до таких ініціатив долучається все більше і більше людей, і разом ми робимо усе, щоб створити чистий простір навколо нас. Ми повинні проводити прибирання не тільки в нашій країні, але і в наших головах, наголошувати про важливість нашої нації та країни!» – сказав Заступник Міністра молоді та спорту України Владислав Яцук.

Під час офіційної зустрічі сторони домовилися про адаптацію підготовки акції до сучасних реалій, вирішення актуальних на сьогодні екологічних питань, а також посилені заходи безпеки під час проведення “World Cleanup Day” в Україні. 

Дізнавайтесь більше в новинах на сайті www.letsdoitukraine.org

Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

Довідково

Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об’єднав 1 082 501, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку, детальніше:

У 2022 році до Всесвітнього дня прибирання в Україні долучилися 119 926 учасників у 24 регіонах. Спільними зусиллями вдалося зібрати 2439 тонн відходів, з яких 70,5 тонн знайденої вторинної сировини здали на переробку.

У 2021 році до масштабної толоки долучилося 311 655 учасників, які зібрали 1022 тонни зібраного сміття, з яких 70 тонн знайдених відходів відправили на переробку. 

У 2020 рік на прибирання вийшло 138 920 учасників. Спільними зусиллями було зібрано 763 тонни зібраного сміття, 182 тонни вторинної сировини здали на переробку. 

2019 рік 300 000 навчальні заклади 14 687 учасники, 48 тонн сміття, 21,5 тонн здали на переробку.

2018 212 тисяч учасників, 375 тонн сміття, 112,5 тонн з яких здали на переробку.  


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»