В Тернополі продовжують працювати групи психологічної підтримки для ВПО

Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) можуть бути корисні різні види психологічної підтримки, включаючи і групову підтримку. Такі групи допомагають відчути значну підтримку особам які постраждали від ...

1
В Тернополі продовжують працювати групи психологічної підтримки для ВПО

Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) можуть бути корисні різні види психологічної підтримки, включаючи і групову підтримку. Такі групи допомагають відчути значну підтримку особам які постраждали від війни та знайти часткове рішення для своїх проблем після переміщення до нових для них громад.

 330460738_522388966636761_1471837949402063898_n 

Майже 7 місяців наша команда разом з психологами працює із сім’ями та особами з числа ВПО в Тернопільській області у рамках нашого проєкту. Завдяки організації груп підтримки ми допомагаємо знайти рівність між тими емоційними викликами, які люди можуть досвідчувати, і практичними потребами, такими як пошук житла, харчування та роботи. Вони також допомагають розвивати навички здійснення самоуправління та розв’язання проблем, що може допомогти їм знайти внутрішню міць для подолання викликів.

330780268_153853594188997_6905232661339921285_n

Метою нашої діяльності є створення мережі спільнот безпечного та комфортного спілкування для ВПО або волонтерів, пошуку ресурсів, відновлення власного потенціалу та реалізації себе у нових умовах. Нагадаємо, що тільки в Тернопільській області зараз проживає майже 87 тис. ВПО, з них 28 тис. у самому Тернополі.

330377763_916086056480704_4288040334385377240_n

В наших заходах беруть участь різні категорії громадян, в тому числі громадські активісти та волонтери. Тому і тематика може бути дуже різноманітною. Наприклад, раніше ми розглядали такі теми як емоційне вигорання волонтерів або драматичний трикутник Карпмана («Жертва-Рятівник-Переслідувач»). Ці теми можуть бути актуальними не тільки для звичайних громадян, а і для тих хто хоче активно допомагати іншим.

Крім того, учасники наших заходів мали можливість надалі спілкуватися з нашим психологом в індивідуальному порядку.

«У подальшому ми плануємо організувати групи психологічної підтримки та самопідтримки для дітей і дорослих. Ми хочемо додатково застосовувати психологічну арт-терапію. Вона може бути корисним інструментом для підтримки ВПО, які досвідчують психологічні труднощі внаслідок конфлікту, насильства або інших травматичних подій. Ця форма терапії дозволяє людям використовувати мистецтво для вираження своїх почуттів, думок та емоцій, що може допомогти в зменшенні стресу та покращенні самопочуття. Групова арт-терапія може бути корисною для створення спільноти підтримки між ВПО, що може зміцнити їхню резилієнтність та здатність до адаптації до змін. В цьому форматі, учасники можуть співпрацювати в творчих проектах, ділитися своїм досвідом та підтримувати один одного», – наголосив Максим Данильченко, керівник проєкту.

«Ми не вдома»!

«Однієї з складових наших зустрічей були емоційні розповіді їх учасників про свій вимушений переїзд з окупованих територій або з зони бойових дій. Люди іноді навіть плакали коли згадувати події цього року. Учасники наших заходів наголошували що відчувають наслідки війни та переїзду. Втрата роботи, житла, переїзд, невизначеність з майбутнім ось одні з багатьох чинників які сильно впливають на їх психологічний стан. І часто тільки вони самі або близькі можуть їм допомогти. Завдяки роботі психологічних груп підтримки, індивідуальним психологічним консультаціям та тренінгу з психології люди часто отримували психологічну допомогу та могли знизити рівень стресу в своєму організмі», – додала Анна, практикуючий психолог.

Де внутрішнім переселенцям можна додатково отримати безкоштовну психологічну допомогу: західні регіони? Мінреінтеграції підготувало перелік контактів у західних областях України, за якими внутрішньо переміщені особи можуть звертатися за кваліфікованою психологічною допомогою як дорослим, так і дітям.

 

Групи психологічної підтримки та психологічна допомога надається в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки #GovernmentofCanada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a The German Marshall Fund of the United States.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?