В Тернополі почав працювати «Електронний кабінет дільничного»

У середу, 11 грудня, в Тернополі почав працювати сервіс «Електронний кабінет дільничного» — складова платформи bezpechne.community, призначеної для комунікації містян з поліцейськими.За допомогою ...

Додано:
Marichka

20
В Тернополі почав працювати «Електронний кабінет дільничного»

У середу, 11 грудня, в Тернополі почав працювати сервіс «Електронний кабінет дільничного» — складова платформи bezpechne.community, призначеної для комунікації містян з поліцейськими.

За допомогою сервісу кожен тернополянин зможе:

1) Дізнатися контакти свого дільничного офіцера поліції. Для цього на карті сервісу необхідно натиснути кнопку «додати запит», вибрати опцію «Електронний кабінет дільничного», ввести свою адресу у адресному та натиснути Enter — профіль дільничного з’явиться за кілька секунд.

Деякі будинки поки можуть бути не внесені в базу сервісу. Тому, якщо за вашою адресою профіль дільничного не відображається, — радимо пошукати за адресами сусідніх будинків та просимо повідомити про проблему на адресу [email protected].

2)  Написати дільничному приватне повідомлення. Перед тим як поліцейський отримає ваше повідомлення, воно пройде модерацію, що здійснюється адміністратором сервісу. Це потрібно для виключення вже опрацьованих звернень, неконструктивних образливих коментарів тощо. Лист із результатами модерації ви отримаєте на вказану електронну адресу.

188

Для уточнення інформації дільничний може зателефонувати за номером, вказаним при реєстрації. Адміністратор сервісу не бачитиме приватної переписки користувача з дільничним, але по завершенні терміну опрацювання звернення може звернутися до вас із проханням надати зворотній зв’язок щодо якості роботи поліцейського.

«Ми підтримали підключення сервісу «Електронний кабінет дільничного» в Тернополі з двох основних причин. По перше, країна невпнинно рухається до діджиталізації, спрощення бюрократичних процедур та переведення комунікації  громадян з державним апаратом в електронний вигляд. Ми розуміємо, що у переважної більшості містян немає часу на те, щоб приходити до дільничного в його прийомні години та писати паперові звернення. Тож «Електронний кабінет» має максимально спростити комунікацію тернополян зі своїми дільничними офіцерами.

По друге, превенція є важливою складовою роботи поліції. Краще запобігти скоєнню правопорушення, ніж мати справу з його наслідками. І в цьому без допомоги містян нам не обійтись. Так за допомоги «Електронного кабінету» кожен громадян може просто та швидко повідомити свого дільничного про підозрілих осіб чи події, і допомогти офіцеру працювати ефективніше», – коментує  Дідух Василь Михайлович, ТВО заступника начальника відділу превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

16

На презентацію сервісу також запросили голів ОСББ Тернополя. В рамках проекту «Спільними зусиллями до безпечного міста», який реалізовувала громадська організація «Центр громадського моніторингу та аналітики» було заплановане створення Сусідської варти, де згуртовані мешканці будинку чи території у співпраці з представниками поліції та місцевим самоврядуванням сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності і вандалізму в межах свого району.

2

«Щоб логічно запустити процес створення Сусідської варти, ми оголошували конкурс, який успішно пройшли 5 ОСББ Тернополя. Вони брали участь у відповідному навчанні та наводили комунікацію з мешканцями, інформували їх про проект. Завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження»  були закуплені камери відеоспостереження, які й отримали ці ОСББ. Камери є певним бонусом і заохоченням, щоб допомогти їм розвиватись та ставати безпечнішими. Оскільки безпека людей, перш за все, в їхніх руках», — додав Володимир Шевченко, керівник проекту “Спільними зусиллями до безпечного міста”.

Після зимових свята команда проекту планує провести серію неформальних зустрічей дільничних з громадянами в форматі «кава з поліцейським». У затишній атмосфері за чашкою кави чи чаю тернополяни зможуть познайомитись зі своїми дільничними офіцерами, з’ясувати специфіку роботи та коло обов’язків дільничного, заручитись підтримкою поліцейських у вирішення проблем безпеки свого будинку.  

Screenshot_2

 

 

 

 Марічка Карабин,

журналістка ГО “Центр громадського моніторингу та аналітики”

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку